facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Geras patiekalas kasdieniam pietų stalui. Yra tekę daryti ir ragauti nemažai visokių grybų valgių, tačiau šitas –  truputį „kitoks“. Gal dėl to, kad išsiskiria savo švelnia struktūra bei skoniu. O jo paruošimui skirti produktai labai paprasti, lengvai gaunami. Tad nieko nelaukę prie darbo!

Reikia dviejų baklažanų, 0,5–0,7 l stiklainio konservuotų grybų, aliejaus, 2 didesnių svogūnų, 2 kiaušinių, druskos, maltų juodųjų pipirų. Bulvių garnyrui.

Baklažanams nulupame žievelę, o juos pačius supjaustome maždaug 1,5 cm x 1,5 cm x 1,5 cm kubeliais. Sudedame į dubenį. Užpilame plaktus kiaušinius ir gerai išmaišome. Palaikome taip apie pusvalandį retsykiais pamaišydami. Per tą laiką baklažanai turėtų sugerti į save visą plakinį.

Gilioje keptuvėje įkaitiname 3–4 šaukštus aliejaus. Sumetame smulkintus svogūnus ir juos pakepiname. Po to sudedame baklažanus ir toliau smagiai kepame maišydami, kol kubeliai lengvai paskrus.

Paskiausiai dedame truputį pasmulkintus grybus. Viską kepame pamaišydami dar apie 10 minučių, pabarstome prieskoniais. Štai ir viskas.

Garnyrui galima išvirti bulvių. Taip pat prie šio patiekalo tinka virti makaronai arba ryžiai.

Į viršų