facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiandien pabandykime pasitiekti dar vieną nesunkiai paruošiamą, skanų valgį – orkaitėje su bulvėmis ir grybais keptą vištos krūtinėlę. Tam galima naudoti jūsų mėgstamus miško grybus arba pievagrybius.

Produktų kiekis 4 porcijoms: 6–7 bulvės, 100 g pievagrybių arba 1 stiklinė konservuotų miško grybų, 50 g kečupo, 100 g grietinės, 500 g vištos krūtinėlės, 2 vidutinio dydžio svogūnai, druskos ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį.

Sukomplektavę reikalingus produktus pradedame darbuotis.

Pirmiausia keptuvėje įkaitiname kelis šaukštus aliejaus ir jame pakepiname smulkintus svogūnus. Puikus aromatas!

Bulves nulupame ir supjaustome plonais, maždaug 1 centimetro storio šiaudeliais. Tam paprastai naudoju „išmaniąją tarką“, kur galima keisti peilių išsidėstymą ir aukštį. Taigi sutarkuoju šiaudeliais, ir baigta. Grybai supjaustomi plonais griežinėliais. Krūtinėlę supjaustome skersai raumenų griežinėliais ir pabarstome prieskoniais.

Į riebalais suteptą skardą ar kitą kepimui skirtą indą pilame sluoksnį svogūnų, ant jų pilame sluoksnį pjaustytų bulvių, tada grybus, o ant jų – piršto storio krūtinėlės gabaliukus.

Dubenėlyje sumaišome kečupą (arba pomidorų padažą) su grietine. Gautuoju padažu padengiame vištienos gabaliukus ir viską pašauname į 200 laipsnių temperatūros orkaitę maždaug 60 minučių.

Siūlau atkreipti dėmesį į bulvių šiaudelių dydį: mažesni sutiš, o didesni gali likti pilnai neiškepę. Paprastai, kai bulvės iškepa, iškepusi būna ir krūtinėlė, ir grybai.

Taigi skanu ir greita. Ko ir reikia skubantiems bei nuolat laiko neturintiems mūsų amžininkams.

Tiekiame su šviežiomis arba raugintomis daržovėmis. Gero apetito!

Į viršų