facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Pirmąkart burokėlių apkepo paragavau dar 1993-iųjų žiemą sveikatos stovykloje Paežeriuose ir iškart patiko. Meilė nuo pirmo šaukšto, taip sakant. Yra tekę gaminti keletą burokėlių apkepo variantų, o šitą priskirčiau prie vegetariškų patiekalų.

3 patiekalo porcijoms reikės: 1 stiklinės manų kruopų, 2 virtų burokėlių, 1 svogūno, 1 stiklinės pieno, riebalų kepimui, druskos, mėgstamų džiovintų prieskoninių žolelių (pvz. baziliko ar raudonėlio).

Metas kibti į darbą. Manų kruopas dubenėlyje užpilame pienu ir paliekame brinkti kokias 20 minučių. Vietoje pieno galima vartoti atitinkamą kiekį vandens – nedaug teprarastume. Jei tarkuoti burokėliai išskiria daug sulčių, galima suberti pusę stiklinės sausų manų. Čia reikėtų paaiškinti, kuo skiriasi minėtieji būdai. Brinkinti manai duoda švelnesnę struktūrą, bet ir kepti tenka kur kas ilgiau, negu vartojant sausas manų kruopas. Taigi jums rinktis.

Svogūną susmulkiname ir pakepiname aliejuje, kol gražiai pagels. Burokėlius sutarkuojame jiems skirta burokine tarka. Sudedame į keptuvę su kepintu svogūnu, įpilame šlakelį vandens ir maišydami patroškiname 5 minutes. Skoniui pagerinti galima įberti šaukštelį cukraus. Nukaičiame ir leidžiame pravėsti.

O dabar įmaišome manų kruopas, druską bei prieskonines žoleles. Masę darsyk labai gerai išmaišome ir sudedame į sviestu suteptą kepimo formą. Paviršių palyginame šaukštu.

Pašauname į 210 laipsnių temperatūros orkaitę maždaug 40–45 minutėms. Kepimo laikas labai priklauso, kokius manus (sausus ar brinkintus) sudėjote į burokėlių masę, kokio storio sluoksniu juos paskleidėte ir, žinoma, nuo jūsų orkaitės ypatumų. Idealiu atveju apkepas turi pasidengti tvirta rusva plutele, o vidus likti minkštas.

Prieš nešdami ant stalo, apkepui leidžiame 10 minučių pravėsti.

Kad jau paruošėme vegetarišką burokėlių apkepą, siūlau prie jo patiekti baltąjį padažą iš miltų, aliejaus, prieskonių ir šlakelio pieno. Labai tinka. Nepamirškime prie apkepo paduoti marinuotų arba raugintų agurkėlių.

Į viršų