facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Užrašiau pavadinimą ir čia pat pagalvojau, kad jis ne visai atitinka tiesą: juk tam „viščiukui“ per du kilogramus. Greičiau ir tiksliau būtų sakyti „višta“. Tačiau prekybininkai įsitikinę, kad tai viščiukas... Todėl šioje vietoje ir pabaigsime nevaisingas diskusijas, juolab kad tam paukšteliui vis vien, kaip jį pavadinsime.

Nupirktą paukštį apžiūrime, pašaliname apatinėje pilvo salyje esančius riebalus, jei reikia nuplauname ir nusausiname popieriniais rankšluosčiais. Tada gerai įtriname tokiu prieskonių mišiniu: 5–6 sutrintos česnako skiltelės, 1 šaukštas druskos, 0,5 šaukšto cukraus, 1 šaukštelio maltų juodųjų pipirų, 1 šaukšto džiovintų rozmarinų ir 0,5 šaukšto džiovintų levandos žiedų. Jei pastarųjų neturite, tiek jau to – iškeps ir taip.

Suprieskoniuotą paukštelį dedame į puodą su dangčiu ir paliekame bent 3–4 valandoms vėsioje vietoje, o dar geriau – per naktį.

Ruošiame įdarą. Atsveriame 200 g ilgagrūdžių ryžių, užpilame 300 ml šiek tiek pasūdyto vandens ir išverdame. Priklausomai nuo ryžių rūšies, vandens kiekis gali kisti – sunku čia ką patarti. Įdarui skirti ryžiai turi būti birūs, šiek tiek kietoki, lyg truputį nedavirę.

Keptuvėje su 40 g sviesto pakepiname 1 smulkintą svogūną ir 1 stiklinę raugintų arba kitaip konservuotų grybų (naudojau raugintas piengrybius pūkuotes). Jei grybai dideli – pasmulkiname peiliu.

Beliko tik sumaišyti ryžius ir keptuvės turinį. Įdaras paruoštas.

Gautu įdaru užpildome viščiuko vidų, bet ne sausakimšai, o palikdami šiek tiek vietos. Likusį įdarą dedame į kepimo skardą taip, kad jis visas atsidurtų po kepamu paukščiu.

Sparnuotį pašauname į 200 laipsnių temperatūros orkaitę ir priklausomai nuo dydžio kepame pusantros valandos arba ilgiau. Sparnų galiukai kepant ima juoduoti, todėl siūlyčiau pirmąjį pusvalandį kepti apsukus folija, o paskui foliją nuimti.

Iškepęs (bet ne perkeptas) paukštis būna itin sultingas, o jo stebuklingas aromatas pasklinda po visus namus.

Prie grybais bei ryžiais įdaryto kepto viščiukėlio tinka daržovių salotos. Tam susmulkiname 5–6 Pekino kopūsto lapus, įpjaustome 1/3 ilgavaisio agurkėlio, 3 kamata pomidorus, 1 raudonąjį svogūną, krapų. Pabarstome maltais juodaisiais pipirais, pagal skonį pasūdome, užpilame šaukštą alyvuogių aliejaus ir šaukštą žaliosios citrinos (laimo) sulčių. Išmaišome ir patiekiame kartu su keptu viščiuku.

Štai ir viskas. Metas nešti ant stalo bei skanauti. Gero apetito!

Į viršų