facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Tam galima naudoti bet kuriuos valgomus ir šiuo metu miške augančius grybus. Žinoma, nebus nuodėmės, jeigu sriubai panaudosite grybus iš savo atsargų: marinuotus, džiovintus, sūdytus bei atitinamai juos paruošę. Va, tik skonis sriubytės bus jau kitoks...

Idealiai mūsų sriubai tinka flamulinos (juodkotės ugniabudės) bei kisliosios kelmiukės (vasariniai kelmučiai). O dabar – prie darbo.

Jei grybai šviežiai surinkti, nuvalykite ir nuvirinkite. Jei konservuoti, patikrinkite, kad nebūtų per sūrūs arba per rūgštūs – esant reikalui numirkykite šaltame vandenyje. Atminkite, jei grybai bus rūgštūs, tokioje rūgščioje terpėje verdamos bulvės ilgai liks kietos.

Nulupkite ir nedideliais kubeliais supjaustykite 1–2 bulves. Bulvių nepadauginkite – kaip ne kaip ruošiame ne bulvienę.

Susmulkinkite vieną svogūną, sutarkuokite morkytę. Svogūną ir morką pamaišydami kepinkite keliuose šaukštuose alyvuogių aliejaus, kol jie pakeis spalvą.

Grybus ir bulves užkaiskite 500 ml vandens. Kai užvirs, virkite apie 8–10 minučių. Sudėkite kepintus svogūnus ir morką. Įpilkite 500 ml pieno. Užvirinkite ir virkite dar 5 minutes. Pagardinkite smulkintais žalumynais (krapais arba petražolių lapeliais), lauro lapeliu, pipirais bei druska.

Nepadauginkite prieskonių, nes jie gali visiškai nuslopinti grybų skonį ir kvapą. Sriuba bus dar skanesnė, jeigu nukaitę leisite jai pastovėti 15 minučių.

Į viršų