facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Viktorija atsiuntė maltinukų receptą, kurį gamina savo vaikams. Kaip ji sako, net paprasčiausias mėsos kukulis, pagamintas skirtingo dydžio, lėkštėje gali įgauti visai kitokią formą.

Reikės: 500 gramų vištienos krūtinėlės, 60 gramų fermentinio sūrio,  2 batono riekelių, 1 kiaušinio, druskos, pipirų pagal skonį, vištienos prieskonių, ryžių garnyrui ir žalumynų papuošti.

Pirmiausia sumalkite vištieną, sutarkuokite fermentinį sūrį. Tada batoną pamirkykite piene, jį sutrinkite ir sudėkite į vištienos faršą. Į paruoštą masę įmuškite kiaušinį, įberkite druskos, prieskonių ir gerai viską išmaišykite. Tada formuokite įvairaus dydžio kukulius. Paruoškite skardą kepti – šiek tiek sutepkite aliejumi. Geriausia tai padaryti vata ar konditeriniu teptuku.

Maltinukus kepkite orkaitėje apie 20 min. Kol maltinukai keps, išvirkite ryžius. Iš jų suformuokite  bokštą ir aplink jį sudėliokite vištienos maltinukus, galite improvizuoti ir sukurti linksmą gyvatės ar kirmino imitaciją. Patiekite su agurkais ar kitomis daržovėmis, papuoškite žalumynais.

Į viršų