facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Nukauliname 2-4 vištienos ketvirčius (pagal valgytojų skaičių) ir supjaustome kąsneliais. Apvoliojame prieskoniuose (malti pipirai, kalendros, karis), o po to – miltuose.
 Tada po kelis kąsnelius sumetame į labai gerai įkaitintą aliejų. Jeigu sudėsime visus ir iš karto, aliejus atvės. Į tai patariu atkreipti ypatingą dėmesį, nes jeigu aliejus nėra karštas, ant vištienos nesusidarys plutelė, o iš mėsos pradėjusios skirtis sultys sugadins visą reikalą. Iškepę vištienos gabaliukai privalo būti su traškia plutele. Taigi iškepame ir paliekame ataušti.

Imamės daržovių: mažais pusmėnuliais supjaustome šviežią agurką, mažomis skiltelėmis – pomidorus (sėklas ir aplink jas susikaupusį skystį būtina pašalinti). Peiliu pasmulkiname krapų, petražolių, plonais pusmėnuliais supjaustome raudonąjį svogūną, jeigu reikia, pasmulkiname rukolas (gražgastes). Vietoje šitų tiks ir kitos minkštesnės salotos, nors, kita vertus, rukolos pasižymi savotišku, pikantišku skoniu, dėl to jos ypač tinka mūsų ruošiamam patiekalui.

Toliau darome užpilą: sumaišome 100 ml alyvuogių aliejaus, išspaudžiame pusės citrinos sultis, įpilame panašų kiekį Vorčesterio padažo, 2 a. š. cukraus. Jeigu reikia, galima įberti ir šiek tiek druskos. Nurodyti kiekiai labiau orientaciniai. Užpilas turi būti malonaus skonio, toks, kad jį būtų galima skanauti ir patį vieną.

O dabar salotinėje sluoksniuojame rukolas arba kitas salotas, pjaustytą svogūną, pomidorus, agurkėlius, pabarstome smulkintais krapais ir petražolėmis. Palaistome užpilu, prieš tai jį gerai suplakę.

Ant viršaus dedame keptus vištienos kąsnelius, pabarstome sezamo sėklomis. Esu bandęs užberti ir indiško prieskonio – juodų ir smulkių kalindžio sėklų. Anot Ajurvedos žinovų, jos gerina virškinimą ir kitus organizme vykstančius procesus. Bet tai, kaip jau supratote, visiškai nebūtina sudedamoji dalis...

Paruoštą patiekalą dedame valandai į šaldytuvą, po to jau galima nešti ant stalo. Puošti bandome vyšninių pomidoriukų puselėmis arba alyvuogėmis, nors man šis patiekalas ir taip gana spalvingas bei gardus. Tiekiame su itališka duona čiabata arba paprasčiausiu lietuvišku batonu.

 

Receptu dalijosi Romualdas BALIUTAVIČIUS

 

Autoriaus nuotr.
Į viršų