Tai neseniai mano vėl prisimintas bei išbandytas patiekalas, sukuriamas iš  labiausiai paplitusių ingredientų ir pasižymintis visai neprastu skoniu.

Jam paruošti reikės dviejų vidutinio dydžio vištos krūtinėlių (apie 650 g, be odelės). Tada čiumpame pjaustymo lentą bei aštrų, didelį peilį. Kodėl didelį? Todėl, kad su tokiu pjaustyti yra tikriausia palaimą, o štai su mažu, skirtu išiminėti bulvių akutėms, pjaustyti būtų tikras vargelis ir dienos ilginimas. Netikėjau, kol pats kažkada nepabandžiau.

Kaip jau supratote, krūtinėles teks supjaustyti nedideliais kubeliais. Nieko nepadarysi – tokia jau ta mėsinių viščiukų dalia...

Supjaustę  dedame į dubenį, užberiame maltų juodųjų pipiraičių, druskos, dėl kvapo dar kokio žalėsio įmetame, pavyzdžiui, Provanso žolelių. Neturint, tiks ir krapai. Tada dedame 5 š. majonezo, 3-4 smulkintas česnako skilteles bei kokius 350 g tarkuoto fermentinio sūrio, o ant viršaus – 2-3 dideles vyriškas saujas krakmolo.

Atskirai išplakame 5 kiaušinius bei supilame į dubenį su mėsa ir kitais ingrtdientais. Išmaišome. Turi gautis tirštoka tąsi masė.

Ruošinį  palaikome valandą šaldytuve, kad geriau įsigertų prieskonių  aromatas. Aišku, labai skubant, šitas valgio gamybos etapas praleidžiamas...

Nulupame ir užkaičiame bulves košei. O blynelius, tiksliau jų masę, imame dideliu šaukštu ir kepame keptuvėje, gerai įkaitintuose riebaluose, iš abiejų pusių, kol tie gražiai apskrunda.

Tiekiame karštus, kartu su bulvių koše. Prie šio patiekalo labai tinka šviežių  daržovių arba marinuotų burokėlių salotos.

Atrodo, kad viską pasakiau...

Gero apetito!

P. S. Noriu dar kartą visus bei visas paraginti dalintis senų, įdomių  savitų patiekalų receptais. Tam rašykite el. pašto adresu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Visai nereiškia, kad valgiai turi būti išskirtiniai, pavyzdžiui tokie, kaip troškinti lakštingalų liežuvėliai. Įdomu būtų sužinot, pavyzdžiui, kaip jūs kepate kad ir kiaušinienę arba omletą?.. Taigi rašykite.
Į viršų