Triušiena laikoma naudingesne mėsa net už vištieną. Yra taip ar ne, spręsti nesiimu, nes labai daug priklauso, kokiais pašarais mito tiek vieni, tiek kiti. O ir kalba šiandien ne apie tai. Jeigu turite šaldytuve užsigulėjusį 1,3-1,5 kg triušelį, pats laikas jį pakelti bei pasiraitoti rankoves.

Taigi nabagėliui nupjaustome galūnes, o vidurinę dalį padalijame pusiau arba net į tris gabalėlius. Tada mėsytę pabarstome druska, pipirais, čiobreliais (galima dėti Provanso žolelių). Įberiame šaukštą kaparėlių, po saujelę žaliųjų ir juodųjų alyvuogių, 2-3 šaukštus rudojo cukraus. (Galima cukrų keisti medumi, tik proporciją reikės nustatyti bandymų-klaidų metodu, o tai ne visada priimtina).

Dabar dubenyje gulinčią triušieną užpilame 150 ml alyvuogių aliejaus ir maždaug 300 ml sauso raudonojo vyno. Brangaus pirkti nepatariu, nes po trijų valandų virimo jie visi pasidaro panašūs... Paliekame pastovėti ne mažiau kaip 2 valandoms, bet geriausia visai nakčiai.

Tada triušio gabalus išimame iš marinato ir sudedame į rėtuką, kad nuvarvėtų. Po to apkepiname svieste arba (taupymo sumetimais) sviesto-aliejaus mišinyje ir sudedame į troškinimo indą, supilame ant viršaus marinatą, uždengiame ir troškiname orkaitėje apie 3 val. nepamiršdami kartkartėmis pasižiūrėti, kaip laikosi mūsų triušiukas.

Jei ilgainiui skysčio sumažėja, įpilame truputį vyno. Prieš tiekiant į stalą būtina paskutinįkart „sustyguoti” padažo skonines savybes, ypač, jei proceso metu teko įpilti vyno. Padažas turėtų būti saldžiarūgštis, bet tik ne aitrus.

Atskirai garnyrui išverdame bulvių–morkų košės, kurią pagardiname konservuotais žaliaisiais žirneliais (viską sutriname). Norint košę galima pagardinti šaukštu grietinės, pieno šlakeliu arba sviesto gabalėliu. Žinoma, šitoks patarimas netinka toms arba tiems, kas laikosi kūno linijų dailinimo programos. Toliau dedame porcijomis: garnyrą, mėsą, šviežias daržoves (arba jų salotas). Ant triušienos užpilame padažo, kuriame troškinosi mėsa. Puošiame žalumynais, pavyzdžiui, salierų lapeliais. Ir nepamirškite įpilti po taurę vyno - labiau pabrėžia patiekalo skonį...

Sočių švenčių!

Romualdas BALIUTAVIČIUS

Į viršų