facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

15


Nors recepto autorė Irena V. sako, jog jai visada sunkiausia nurodyti kiekius receptuose, nes visus produktus deda „iš akies“ ir jai receptai nereikalingi, siųsdama šį receptą į redakciją specialiai gamino sriubą ir labai stengėsi, kaip įmanoma tiksliau, užrašyti jos gaminamos trintos moliūgų sriubos receptą.

Moliūgų sriubai reikės:

  • 4 bulvių,
  • 2 morkų,
  • 400 gramų moliūgo,
  • 1,5 litro sultinio (arba tiek, kiek prireiks daržovėms virti),
  • 1 svogūno arba poro,
  • 50 gramų sviesto,
  • kelių baravykų (nebūtinai),
  • grietinės - sriubai pagardinti.

Kadangi daržovės verda ne vienodą laiką, skaitytoja Irena V. siūlo visas daržoves virti atskiruose puoduose ir vėliau jų sutrintą turinį sumaišyti.
Užvirkite dalį sultinio, sudėkite kubeliais pjaustytas morkas, kitame puode užvirinkite sultinį ir sudėkite riekelėmis pjaustytas bulves. Na, ir galiausiai, trečiame puode užvirkite likusį sultinį su moliūgų kubeliais. Kai daržovės išvirs, pasiruoškite elektrinį trintuvą ir viską sutrinkite. Kadangi morkos verda ilgiausiai - apie 10 minučių, jas virkite pirmiausiai. Šią sriubą dar reikia pavirti apie 5-7 minutes, kad daržovių skonis susimaišytų.


Kol sriuba virs, įkaitintoje keptuvėje kartu su sviestu pakepinkite svogūną arba porą. Jei į sriubą dėsite grybų, pilkite juos susmulkintus prie svogūno ir pakepkite. Galiausiai visą keptuvės turinį pilkite į sriubą ir ragaukite, ko trūksta. Tik būkite atsargūs - sriuba labai karšta ir tiršta. Pagardinkite pipirais ir druska, jei jaučiate, kad jų reikia. Sriubą patiekite lėkštėse su šaukštu grietinės. Taip pat galite pabarstyti išlukštentų moliūgų sėklų. Skanaus!


Gardžius Irenos V.  moliūgų pyrago ir sriubos receptus užrašė Lina ABROMAVIČIENĖ


Mūsų konkursas tęsiasi, tad kviečiame visus ir toliau dalyvauti – siųsti savo rudeniškus receptus su nuotraukomis. Gal ir jūs gaminate tobulą obuolių pyragą? O gal skanią grybų sriubą? Pasidalykite ir su mumis savo receptu. Nugalėtojui atiteks Alan Bradley knygos „Saldumas pyrago dugne“ pirmoji dalis. Abi dalys atiteks labiausiai nusipelniusiam konkurso pabaigoje. Savo receptus siųskite elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tiesiog atneškite juos į redakciją (Aušros al. 48). Šalia recepto galite parašyti trumpą istoriją, iš kur į jūsų namus atkeliavo receptas, gal receptas yra jūsų šeimos vertybė, kuri perduodamas iš kartos į kartą? Galbūt būtent tuo patiekalu sužavėjote savo būsimą vyrą ar žmoną? Sudominkite savo receptu ir mes jums įteiksime puikius prizus. Konkursui atsiųsti receptai bus spausdinami šeštadieniais „Šiaulių naujienose“. Sėkmės visiems konkurso dalyviams!

Į viršų