facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

12

Autorės nuotr.

Kitas Augustos Juodikienės patiekalas skirtas smaližiams. Nors ir kaip nelietuviškai skamba torto pavadinimas - „Čyzkeikas“, skonis, pasak autorės, tikrai geras.
Šį skanėstą Augusta paragavo ir juo susižavėjo dar studentiškais laikais viešėdama Italijoje. „Gabalėlis šio stebuklo ir puodelis tikros itališkos kavos geram pusvalandžiui išjungė mano laiko pojūtį. Šiai būsenai pasibaigus žūtbūt prireikė dangiškojo pyrago recepto. Žinoma, jis nėra originalus dėl mano italų kalbos nemokėjimo ir elementarių itališkų produktų trūkumo lietuviškoje prekybcentrių padangėje. Tai štai jis, verstas su susirašinėjimo draugo italo pagalba ir pritaikytas lietuviškai virtuvei bei lietuvio gomuriui“, - recepto kilmę aiškino skaitytoja Augusta.

Itališkam tortui „Čyzkeikui“ reikės:

  • 500 gramų Rikotos sūrio,
  • 100 gramų sviesto,
  • 225 gramų sausainių,
  • 100 gramų riešutų,
  • indelio kondensuoto pieno,
  • 1 didelio šaukšto medaus,
  • 250 mililitrų plakamosios grietinėlės,
  • 3 didelių šaukštų želatinos.


Pirmiausia tortui pasiruoškite riešutus. Juos pakepinkite keptuvėje ir susmulkinkite. Labai smarkiai smulkinti nereikia. Tada elektriniu smulkintuvu sutrinkite sausainius. Sumaišykite juos kartu su riešutais ir užpilkite tirpintu sviestu. Visą šią masę sudėkite į kepimo formą ir suformuokite vieno storio per visą skardą pagrindą. Jo kepti nereikės.


Tada pasiruoškime įdarą. Jam reikės gerai išplaktos grietinėlės. Atskirai sumaišykite Rikotą, kondensuotą pieną ir medų. Tuomet įmaišykite išplaktą grietinėlę ir supilkite ištirpintą želatiną. Turimą masę supilkite į formą, pabarstykite cinamonu ir dėkite į šaldytuvą 3 valandoms. Papuošti tortą galite pagal savo fantaziją ir pagal metų laikus. Baltos spalvos kaip sniegelis tortas puikiai tinkamas dekoravimui. Jei neturite šaldytų uogų, galite papuošti želatininiais saldainiais ar šokoladu, skanaus!

Augustos Juodikienės atsiųstus receptus užrašė Lina ABROMAVIČIENĖ


Kviečiame dalyvauti mūsų konkurse! Pasibaigus lapkričio mėnesiui, įteiksime vienam iš dalyvių Alan Bradley knygos pirmąją dalį. Labiausiai nusipelniusiam, aktyviausiai receptais besidalijančiam dalyviui konkurso pabaigoje įteiksime abi Alan Bradley knygos dalis. Prizai puikūs, todėl nepatingėkite ir sudalyvaukite konkurse. Galbūt turite firminių receptų, kuriuos gaminate būtent jūs? Kviečiame pasidalyti ir už tai gauti prizą. Savo receptus su jų nuotraukomis bei trumpa istorija, iš kur receptas atkeliavo į jūsų namus, siųskite elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tiesiog atneškite juos į redakciją (Aušros al. 48). Visus konkursui atsiųstus receptus pažadame išspausdinti šeštadieninėje dienraščio „Šiaulių naujienos“ receptų rubrikoje.

Į viršų