facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas


Kaip ruduo be obuolių pyrago? Niekaip! Praėjusiais metais į mano receptų knygelę atkeliavo visai netikėtas obuolių pyrago receptas.


Niekuo iš kitų neišsiskiriantis išvaizda obuolių pyragas mane pakerėjo savo skoniu, todėl jį ir pavadinau tobulu. Kiti obuolių pyragai mano namuose jau nebeegzistuoja. Juo vaišinu savo draugus ir artimuosius. Pyragas iškepa minkštas, tačiau nėra sausas. Vaikai šį pyragą mėgsta valgyti dar šiltą, užsigerdami pienu, nors pyragas tikrai nesprangus. Kadangi obuolių pyragas pagaminamas labai paprastai, tai vos tik sužinau, kad atkeliauja svečiai, greitai užmaišau pyrago tešlą ir pašaunu į orkaitę. Skanu, greitai pagaminama ir išsiskiria iš kitų mano žinomų obuolių pyragų, tad siūlau išmėginti šį receptą ir jums, mielieji skaitytojai!

Obuolių pyragui reikės:

  • 75 gramų sviesto ar margarino kepiniams,
  • 350 gramų miltų,
  • 200 gramų cukraus,
  • 100 mililitrų pieno,
  • 2 kiaušinių,
  • 3 obuolių,
  • 1,5 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių,
  • 1 arbatinio šaukštelio vanilinio cukraus,
  • 1 arbatinio šaukštelio cinamono miltelių.

Įkaitinkite orkaitę iki 175 laipsnių temperatūros. Tada paruoškite kepimo formą - ją ištepkite margarinu. Kol orkaitė šils, jūs spėsite pagaminti pyrago tešlą. Ištirpdykite margariną ar sviestą. Nesvarbu, ką naudosite. Žinoma, sveikiau ir skaniau – tikras sviestas. Ištirpintą sviestą supilkite į kambario temperatūros pieną.
Atskirai išmaišykite miltus, kepimo miltelius bei vanilinį cukrų. Kitame inde gerai išplakite kiaušinius su cukrumi. Plakite tol, kol pasimatys baltos kiaušinių putos. Tada į išplaktus kiaušinius suberkite miltus – žinoma, geriau juos įsijoti. Viską atsargiai išmaišykite mediniu šaukštu. Į gautą tešlą supilkite pieną su ištirpintu margarinu. Tada vėl atsargiai maišykite ir gautą masę pilkite į kepimo formą.

Belieka pasiruošti obuolius.

Nuluptus obuolius perpjaukite pusiau ir išimkite sėklas. Tada obuolio skilteles įpjaukite plonomis riekelėmis, bet neperpjaukite iki galo. Taip gausis obuolių armonikėlės.  Ant pyrago viršaus dėliokite obuolių puseles taip, kaip jums patinka. Žinoma, galite pagalvoti ir kaip jį pjaustysite, kad nei vienas iškepęs pyrago gabaliukas nebūtų nuskriaustas – be obuoliukų. Prieš kepdami pyragą pabarstykite cukrumi, cinamonu ir tada belieka laukti tobulo obuolių pyrago. Kepkite apatinėje orkaitės lentynoje apie 30 minučių. Jei jūsų turima kepimo forma mažesnė, kepkite apie 40 minučių. Skanaus!

Tobulo obuolių pyrago receptu dalijosi Lina ABROMAVIČIENĖ

Į viršų