facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Žemiau nurodyto produktų kiekio turėtų pakakti 10 bandelių.

Pirmiausia ruošiame mielinę tešlą: 700 g miltų, apie 350 ml drungno vandens, 2 a. š. druskos, 3 š. cukraus, 3 š. aliejaus, 8 g sausų mielių. (Galima naudoti ir kitokį mielinės tešlos receptą.)

Tešlą 20 minučių gerai išminkome. Žinoma, jeigu turite namuose tešlos minkymo mašiną, geriausia tą darbą patikėti jai. Bet kuriuo atveju tešla turi būti minkšta, elastinga ir nelipti prie rankų. Tada ją paliekame šiltoje vietoje, kad pakiltų. Tas trunka apie 1,5-2 valandas.

Sutarkuojame 200 g kietesnio fermentinio sūrio ir 8 česnako skilteles. Ant miltais pabarstyto paviršiaus iškočiojame maždaug 35x50 cm dydžio tešlos lakštą. Jo viršų gerai sutepame 70 g tirpinto sviesto ir tolygiai pabarstome tarkuotu sūriu bei česnaku. Tuomet tešlą su įdaru susukame į 50 cm ilgio ritinį.

Peiliu ritinį supjaustome į 10 vienodų dalių – bandelių. Kiekvienos vidurį prispaudžiame apvaliu medinio šaukšto kotu – suteikiame formą, primenančią raidę „V”. Beliko viską sudėti į miltais pabarstytą skardą ir pašauti 30 minučių į orkaitę. Kepame, kol bandelių paviršius gražiai paskrunda.

Sūrio bandelės - puikus užkandis prie alaus, arbatos, sultinio arba kavos, arba daržovių salotų. Beje, įvertinsite tada, kai visi kiti šventiniai valgiai pabos...

Dalijosi Romualdas BALIUTAVIČIUS

Į viršų