facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Sveiki, esu Rita Tučkutė. Man 21 metai. Turbūt būsiu jauniausia, kuri atsiuntė jums savo receptą, bet noriu juo pasidalinti su visais, nes tai tikrai skanu! Mūsų šeimoje dažniausiai gamina mama, bet neatsiliekame ir mudu su tėčiu. Nuo pat mažens mėgau padėti mamai virtuvėje ir štai dabar kartais leidžiu mamai pailsėti, o virtuvėje darbuojuosi aš. Štai vienas mano patiekalas:

Produktai

600 g faršo (kiaulienos-jautienos), 1 didelis svogūnas, 1 pakelis (250 g) cannelloni makaronų,
200-250 g grietinės, 50 g sviesto, apie 1-1,5 kg pomidorų (visada dedu „iš akies“), 250 g kietojo sūrio, 3 sk. česnako, 1 kiaušinis, druska, pipirai.

Faršas

Gerai susmulkiname ir sumaišome mėsą, kelis pomidorus, svogūną, česnako skilteles, prieskonius, kiaušinį ir gauta mase prikemšame makaronus. Paruoštus makaronus sudedame į aliejumi išteptą gilią kepimo formą ir užpilame padažu taip, kad juos apsemtų.

Padažas

Likusius pomidorus nulupti, smulkiai supjaustyti ir patroškinti su sviestu maždaug 5 min. Paskui susmulkiname smulkintuvu, sudedame grietinę ir prieskonius.

Pašauname į orkaitę 30 minučių. Likus 5 min. iki kepimo pabaigos pabarstyti tarkuotu sūriu.
Greita ir skanu.

Laukiame jūsų kulinarinių receptų!

Pradėsiu nuo to, kas svarbiausia: tęsiasi mūsų nedidelis įdomiausiojo valgio konkursėlis. Kada čia paskambinusi skaitytoja klausė, ar patiekalas turėtų būti jos pačios sukurtas? Atsakau: nebūtinai. Receptas gali būti mamos, kaimynės, iš knygos arba interneto... Svarbu, kad tą valgį būtumėte išbandžiusios savo virtuvėje. Gal yra valgio nuotraukėlė? Šaunu. Be to, galite kartu atsiųsti ir savo nuotrauką (arba užnešti į redakciją). Ir būtinai parašykite kelis žodžius apie save – prisistatymui.
Valgiai gali būti patys įvairiausi, kaip ir gėrimai. Gal kas, pavyzdžiui, žino puikų šašlykų marinavimo receptą? O gal verdate skanią košę arba kepate gardžius blynus? Gal bekeliaudami nužiūrėjote kokį skanų valgį svetur? Žodžiu, čia nėra jokių griežtų rėmų. Įdomiausių receptų autorių laukia redakcijos prizai. Atsiųstus receptus spausdinsime „Šiaulių naujienose“. Kas belieka? Dalyvauti!
Receptus prašau siųsti elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Į viršų