facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

10
Negaliu su jumis nepasidžiaugti naujai atrastu receptu. Praėjusiais metais atradau moliūgą kaip daržovę, kurią labai labai pamėgau. Jau nemažai receptų išbandžiau su moliūgu ir dar nė karto neteko nusivilti.
Šį kartą jums pristatysiu moliūgų cukatų receptą. Skamba viliojančiai?

Nors recepto autorė sako, jog moliūgas – tai visiškai netinkanti desertams daržovė, drįsčiau prieštarauti. Pirmą kartą išmėginusi moliūgų cukatų receptą, moliūgus pamėgau dar labiau. Jei ir jūsų darže jau pūpso gražuoliai oranžinės spalvos moliūgai, siūlau išmėginti šį receptą – nesigailėsite. Jei dar abejojate, ar verta gaminti ir taip ilgai stengtis, atsakau, kad verta – džiovintų moliūgų skonis primena persikus ar abrikosus, todėl, kas nežino, ragaudami niekada nepagalvos, jog tai paprasčiausias moliūgas.


Moliūgų cukatams reikės:

  • 1,5 kilogramo nulupto moliūgo,
  • 400 gramų cukraus,
  • vanilinio cukraus,
  • cinamono,
  • pusės citrinos,
  • 50 gramų cukraus pudros ir ketvirtadalio šaukštelio citrinos rūgšties.


Pirmas gaminimo etapas – paruošti moliūgą. Jį supjaustykite stambokais kubeliais, nes jie džiūdami gerokai susitrauks. Supjaustytą moliūgą reikia užpilti cukrumi ir palikti nakčiai uždengtą kambario temperatūroje. Jei įdomu, jau po pusvalandžio galite pažiūrėti į moliūgų gabaliukus – pamatysite, kaip greit atsiranda sulčių. Kitą dieną visi moliūgo gabaliukai jau plaukios – neišsigąskite, nes taip ir turi būti: sultis ištraukia cukrus.


Antrajame cukatų gaminimo etape – sirupo virimas. Visas sultis nupilkite į puodą, pakaitinkite, palaukite, kol užvirs. Tada skystį skaninkite vanile, cinamonu ir kubeliais pjaustyta citrina. Viską pamaišykite ir virkite dar apie dešimt minučių. Patarimas – sirupą nuolat ragaukite. Jei trūksta cukraus, įdėkite jo, jei norisi rūgšties, pridėkite citrinos rūgšties. O jau tada dar karštą sirupą užpilkite ant moliūgo kubelių. Viską gerai išmaišykite ir vėl palikite 12 valandų.


Trečiajame etape moliūgo gabaliukus su visu sirupu pilkite į puodą ir virkite, kol moliūgas šiek tiek suminkštės, pasidarys ryškios spalvos, bet nesuteš. Cukatus būtina saugoti virimo proceso metu, antraip iš jų pagaminsite košę. Viską virkite ne ilgiau kaip dešimt minučių: kubeliai turi išlikti pakankamai kieti. Išvirę sirupą nupilkite, o moliūgo gabaliukus paskleiskite ant kepimo popieriaus ir įdėkite į 80 laipsnių orkaitę pailsėti. Orkaitėje jie turėtų išbūti apie keturias valandas. Jei niekada neteko gaminti kažko panašaus į morengus, žinokite, kad orkaitės durelės turi būti šiek tiek praviros, nes turi išeiti drėgmė. Aš, pavyzdžiui, į pravertas orkaitės dureles įkišu virtuvinį rankšluostį, kad orkaitė visiškai neužsidarytų.


Ketvirtasis etapas – cukatų džiovinimas – yra pats svarbiausias, nes kas pusę valandos būtina juos pamaišyti medine mentele, kad džiūtų vienodai iš visų pusių. Kai matysite, jog moliūgų gabaliukai darosi sausesni, o paspaudus iš jų nesiveržia drėgmė, išjunkite orkaitę. Gerai išdžiovinti moliūgų cukatai turi būti lipnūs, o kad nesuliptų į vieną krūvą, juos reikia pabarstyti cukraus pudra. Jei nenorite, kad cukatai būtų labai saldūs, kartu pabarstykite ir citrinos rūgšties grūdeliais, tačiau juos sutrinkite kuo smulkiau.


Turintiems kantrybės patarsiu apvoliotus cukatus dar palikti porai dienų ant skardos, kad padžiūtų, tačiau galite ir iš karto skanauti.


Likusius cukatus sudėkite į indelius ir laikykite spintelėje – taip jie gali būti laikomi kaip bet kurie džiovinti vaisiai.
Skaitydami šį receptą turbūt pastebėjote, jog cukatus gaminti nėra sunku, tačiau reikia nemažai laiko ir kantrybės. Tokius moliūgų cukatus galima valgyti tiesiog vienus arba dėti į pyragus, varškės apkepą ar kitus kepinius. Skanaus!

Moliūgų cukatų receptu su jumis dalijosi Lina ABROMAVIČIENĖ


Vis dar vyksta receptų konkursas! Laukiame pačių įvairiausių, o įdomiausią atsiuntusiam įteiksime Alan Bradley knygos „Saldumas pyrago dugne“ pirmąją dalį. Abi dalys atiteks labiausiai nusipelniusiam konkurso pabaigoje. Prizai išties puikūs. Suskubkite ir sudalyvaukite mūsų konkurse. Jau prasidėjo konservavimo sezonas, galbūt turite firminių receptų, kaip daržoves paruošti žiemai. Konkursui tinka patys įvairiausi receptai.
Savo receptus su jų nuotraukomis siųskite elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tiesiog atneškite juos į redakciją (Aušros al. 48). Konkursui atsiųsti receptai bus spausdinami šeštadieniais „Šiaulių naujienose“.

Autorės nuotr.

Į viršų