facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

12

Autorės nuotr.


Šį kartą gavome laišką su dviem receptais iš skaitytojos Andros, kuri gaminti išmoko tik sukūrusi šeimą. Dabar ponia Andra yra puiki kulinarė ir gamindama stengiasi receptus papildyti savomis improvizacijomis.


Andra sako, jog labai mėgsta mūsų receptų rubriką, todėl ir nusprendė pati atsiųsti savo receptų. „Jūsų rubrikoje skelbiamus receptus sąžiningai išbandau visus. Kai kurie receptai bus kartojami dar daug kartų, nes labai patiko ne tik man, bet ir mano šeimai“, - sako Andra.


Andrai jau 32-eji metai, ji turi du išdykusius berniukus ir nuolat alkaną vyrą. Po santuokos pradėjusi kulinarinę karjerą moteris džiaugiasi galinti savo šeimą pamaloninti namuose gamintais valgiais ir skanumynais.


„Iki santuokos puikiai apsieidavau ir be maisto gaminimo. Taigi, sukūrus šeimą, viską teko bandyti iš pradžių ir daryti daugybę dalykų, kurių iki šiol nesu dariusi. Taip atsirado pomėgis suktis virtuvėje ir vis išbandyti ką nors naujo, kad ne tik man, bet ir šeimai patiktų“, - savo istoriją pasakoja ponia.


Atsiųstas Andros lydyto varškės sūrelio receptas – paveldėtas iš mamos. Andros vyras, paragavęs, šio skanėsto ilgai negalėjo pamiršti. Kaip sako Andra, tada sukilo azartas pagaminti ir jai tokį sūrelį, todėl šiaip taip išprašė iš mamos taip slepiamą receptą. „Kai iškovojau iš mamos receptą, užsidariau virtuvėje ir bandžiau pati pagaminti lydytą sūrelį... Ir ką gi - rezultatas nenuvylė, todėl skubu juo pasidalyti su jumis“, - sako Andra. Po tokio entuziastingo jaunos mamos Andros laiško ir pati suskubau išmėginti šį skaitytojos taip išgirtą receptą, siūlau pabandyti ir jums!

Taigi, lydytam varškės sūreliui reikės:

  • 1 kiaušinio trynio,
  • 250 gramų varškės,
  • pagal skonį druskos,
  • 1 arbatinio šaukštelio sodos,
  • pagal skonį prieskonių ir žolelių,
  • 50 gramų grietinės.

Ant varškės užberti sodą, gerai išmaišyti ir palikti 10-15 minučių. Trynį išplakti su grietine. Viską sudėti į puodą ar keptuvę, užkaisti ant nedidelės ugnies ir nuolat maišyti, kol varškė išsilydys. Kai varškė pradeda kunkuliuoti, ugnį išjunkite, pridėkite norimų priedų - žolelių, česnako, lašišos, kumpio ar kitko, ką mėgstate. Sūrelį supilstykite į indelius ir atšaldykite. Tepkite ant skrudintos duonos ir mėgaukitės namuose gamintu tepamu sūreliu. Skanaus!


Ponios Andros atsiųstus receptus užrašė LINA ABROMAVIČIENĖ


Dėkojame aktyviausiems skaitytojams, kurie dalijasi su mumis savo pamėgtais receptais. Konkursas tęsiasi, tad kviečiame visus ir toliau dalyvauti – siųsti savo rudeniškus receptus su nuotraukomis.  Pasidalykite ir su mumis savo receptu. Nugalėtojui atiteks Alan Bradley knygos „Saldumas pyrago dugne“ pirmoji dalis. Abi dalys atiteks labiausiai nusipelniusiam konkurso pabaigoje.
Savo receptus siųskite elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tiesiog atneškite juos į redakciją (Aušros al. 48). Šalia recepto galite parašyti trumpą istoriją, iš kur į jūsų namus atkeliavo receptas, gal receptas yra jūsų šeimos tradicija. Konkursui atsiųsti receptai bus spausdinami šeštadieniais „Šiaulių naujienose“.

Į viršų