facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Gana greitai padaromas pigus patiekalas. Ir, žinoma, skanus.
Jauną dailią cukiniją supjaustome 1 centimetro storio griežinėliais. Jeigu vis dėlto sugebėjote įsigyti peraugusią cukiniją (mūsų prekyvietėse tai labai paprasta), dar teks ją nulupti bei pašalinti sėklas. Tada griežinėlius pabarstome druska, apibarstome pipirais ir paliekame pastovėti 15 minučių. Per tą laiką galima nusilupti ir užsikaisti bulvių garnyrui. Nors čia tinka ir ryžių garnyras, žodžiu, spręsti jums, kas geriau. Aš visgi renkuosi bulves, kadangi valgant daug ryžių ima siaurėti akys. Jeigu netikite, pasižiūrėkite į kinus arba, sakysime, į vietnamiečius... (Žinoma, juokauju.)
 
Paruošiame faršą. Tam maltą mėsą išminkome su įmuštu kiaušiniu ir sauja manų. Nepamirštame prieskonių: kelių smulkintų skiltelių česnako, maltų pipiraičių, druskos, o jei turite po ranka – ir čiobrelių arba trupučio rozmarino geresniam aromatui. Ir jeigu čiobrelių galima dėti tiek, kiek širdelė geidžia, su rozmarinu reikėtų elgtis atsargiau, nes padauginus šito prieskonio patiekalą galima paprasčiausiai sugadinti. 
 
Iš pasidarytos masės formuojame ir kepame nedidelius kotletukus. Kotletukai neturėtų būti didesni negu cukinijos griežinėliai. Na, maždaug 0,8-1 centimetro storio ir 6-8 centimetrų skersmens.
 
Kartu su miltais išplakame 1-2 kiaušinius. Plakinyje apvoliojame cukinijos griežinėlius ir dedame į gerai keptuvėje įkaitintą aliejų. Ant viršaus – po nedidelį kotletuką. O ant jų savo ruožtu po griežinėlį fermentinio sūrio. Kepame uždengę dar apie 5 minutes. Paprastai to užtenka, kad cukinija suminkštėtų, sūris išsilydytų, o vakarienės belaukianti šeimyna – vis dažniau imtų reikšmingai žvilgčioti į laikrodį...
 
Tikiuosi, kotletukai iškepė ir neprisvilo, o garnyras išvirė. Beliko papjaustyti šviežių daržovių (agurkėlių, pomidorų) ir kviesti visus prie stalo. Beje, šviežiai rūgę agurkėliai irgi nepaprastai tinka su šiuo patiekalu. Skanaus!
 
Receptu su jumis pasidalijo Romualdas BALIUTAVIČIUS

Autoriaus nuotr.

Į viršų