facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Įžengėme į keturių savaičių Kalėdų laukimo laikotarpį – Adventą. Puiki proga apriboti apetitus, susilaikyti nuo besaikio valgymo ir gėrimo, idant metui atėjus pajaustume tikrą šventę. Kaip kažkas gerai pastebėjo, dabar vynas, kepsniai ir pyragai ant mūsų stalo – kiekvieną dieną, tad ir šventės nebejaučiame. Neretai „Kalėdos” imamos švęsti jau nuo gruodžio vidurio: balius darbovietėje, paskui balius sutuoktinio darbovietėje, paskui tėvelių kalėdiniai susibėgimai mokyklose arba darželiuose... Paskui su kaimynais arba draugais... Po kelių savaičių maratono pajausti tikrąją Kalėdų dvasią vargu ar įmanoma, nes Kalėdos – kažkas daugiau, nei vien valgis ar gėrimas...

Kituose skyrelio puslapiuose ketinu pristatyti 1-2 šventinių valgių receptus, o šiandien apsiribokime korėjietiškomis morkytėmis – puikiu priedu prie įvairių valgių. Beje, jas galima valgyti ir vienas, kaip savarankišką pasninkišką patiekalą.

Pirmąkart korėjietiškas morkas paragavau seniai, gal prieš kokius 12-15 metų. Vietiniame turgelyje prekiaudavo tokia pusiau pažįstama moteriškė, iš kurios pirkdavau visokias kaimiškas gėrybes. Be abejo, ir vienu kitu žodeliu persimesdavome (ne tai, apie ką pagalvojote).

Sykį ji pasiūlė paragauti paduoti atneštų korėjietiškų morkyčių. Iš karto supratau: mano valgis! Tačiau, kai paklausiau, kaip visa tai padaroma, moterėlė nė per kur! Girdi, pirksi ar ne, bet aš vis vien tau nepasakysiu! Jokie tolesni įkalbinėjimai bei gražbyliavimai nepadėjo. Užsispyrusi buvo kaip ožka.

Nusipirkau tąkart, nes bet kuriuo atveju būčiau nupirkęs, o pargrįžęs namo pabandžiau nustatyti sudėtį: kaip ir iš ko padaryta?

Gerokai vėliau suradau originalųjį korėjietiškų morkų receptą, tačiau jį dar teko koreguoti, nes pirmasis jų skonis tikrai buvo ne pats geriausias...

Reikės 1 kilogramo morkų. Geriausia, jeigu šakniavaisiai dideli, tada ir šiaudeliai išeina ilgesni. Morkas nuskutame ir nuplauname. Daržovių pjaustykle jas paverčiame krūva degtuko storio šiaudelių. Jeigu tokio prietaiso neturite, bus kebloka, nes morkos turi įgyti ne kokį kitokį, bet ilgų, plonų šiaudelių pavidalą. Žinoma, galima pabandyti pjaustyti peiliu, bet čia jau „dienos ilginimas”. Nebent jūsų šeimos narys būtų kuo nusikaltęs ir tą misiją patikėtumėte jam...

Po to, kai morkos susmulkintos, jas pabarstome 2 šaukštais druskos ir labai atsargiai, rankomis, išmaišome, kad nesulaužytume šiaudelių. Druskos per daug? Žinoma. Tačiau tik taip iš morkų pasišalina sultys ir jos po 20-30 minučių tampa lanksčios it guminės! To, tiesą pasakius, ir reikia.

Taigi po pusvalandžio morkas gerai „išminkome“ rankomis, nuspaudžiame ir sudedame į gilų dubenį. Nepamirštame paragauti, jei druskos per daug, morkas perplauname šaltu vandeniu, jei per mažai – pasūdome papildomai; jeigu tiek, kiek reikia – nieko nedarome, o tik džiaugiamės, kad pavyko „pataikyti”.

Toliau keptuvėje įkaitiname 6 šaukštus aliejaus, kol pasirodo lengvas dūmelis, ir sumetame stambiai pjaustytą didelį svogūną. Kepame pamaišydami, kol tas gražiai parus. Tada svogūno gabaliukus išgriebiame kiaurašaukščiu (jų nebeprireiks), o aliejų paliekame atvėsti. Kaip jau supratote, svogūno misija baigta – jis atidavė aliejui savo nepakartojamą aromatą.

Po to, kai išsprendėme morkų druskingumo klausimą, ant jų supilame keptuvėje likusį atvėsusį aliejų, 1,5 a. š. maistinės acto rūgšties (70 proc.) Ar galima naudoti silpnesnę acto rūgštį? Būtų galima, tačiau jos reikės įpilti kur kas daugiau, tačiau morkos neturi plaukioti skystyje. Va, kur šuo pakastas! Taip pat ant morkų beriame 1 šaukštą cukraus, 2 a. š. piestoje sugrūstų kalendros grūdelių, pagal skonį - maltų juodųjų pipirų ir 1 a. š. aitriosios paprikos miltelių. Nulupame ir išspaudžiame vieną ne itin didelę galvutę česnako. Gerai viską išmaišome.

Aitriosios paprikos kiekis nurodytas mėgstantiems aštroką maistą. Jeigu nesate didelis to fanas, kiekį sumažinkite perpus. O jeigu ir tada bus per aštru, tai reiškia tik viena: korėjietiškos morkos - tikrai ne jūsų patiekalas...

Galiausiai dubenį su morkomis uždengiame ir dedame į šaldytuvą 4 valandoms. Po to jau galima skanauti.

Receptu ir patiekalo paruošimo metodika dalijosi Romualdas BALIUTAVIČIUS


Į viršų