facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šį kartą noriu jums pristatyti nuostabiai gardžių keksiukų receptą, kurie greit pagaminami, o dar greičiau suvalgomi Šiais keksiukais, pagardintais ypatingu šokolado ir brendžio glajumi, patartina vaišinti tik suaugusiuosius, nebent keksiukus vaikams duosite be glajaus. Šildantis pasiūlymas, taip? Galite šiuos puikius keksiukus pagaminti ir jūs, mielieji skaitytojai – garantuoju nustebinsite visus!

Jiems pagaminti reikės: 125 gramų sviesto, 115 gramų cukraus, 2 arbatinių šaukštų vanilinio cukraus, 2 kiaušinių, 225 gramų miltų, šaukštelio kepimo miltelių, 0,5 šaukštelio malto cinamono, 80 mililitrų pieno (apie pusę stiklinės).

Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių. Elektriniu plaktuvu išplakite sviestą, cukrų ir vanilinį cukrų iki purios baltos masės. Šiam gaminimo procesui prireiks 3-5 minučių plakimo. Tada po vieną įplakite kiaušinius. Tai tarsi stebuklingas ritualas, be kurio keksiukai nebūtų tokie purūs.

Atskirai dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius, cinamoną. Visą turinį reikia suberti į sviesto masę – aš pasikliauju labiau miltų sijojimu. Įsijojus miltus, viską gerai išmaišykite. Man labiausiai patinka naudoti didelį medinį šaukštą – kuo mažiau sąlyčio su metalu, atrodo ir kepinys skanesnis iškepa.

Kai tešla beveik paruošta, reikia nepamiršti būtino šiems keksiukams ingrediento – pieno. Į tešlą supilkite pieną ir viską išmaišykite iki gražios vientisos masės. Štai ir paruošta keksiukų masė. Belieka ją supilti į formeles ir kepti 20-25 minutes. Formeles keksiukų mase užpildau daugiau nei pusę, tačiau palieku vietos jiems kilti.

Jei norite išbandyti šį receptą ir tik pirmą kartą kepsite keksiukus, nebūtina pirkti brangių keksiukų formelių - galite nusipirkti vienkartinių popierinių keksiukams skirtų formelių. Kai neturėjau silikoninių, mano taip mėgiamų formelių, aš taip pat naudojau popierines – tik jas dėdavau po dvi, kad nuo tešlos svorio kepdami keksiukai neprarastų formos ar tiesiog neišbėgtų. Žinoma, niekas nedraudžia naudoti ir popierines bei silikonines formeles kartu - tai tik estetiškiau, bet ne ekonomiškiau. Kai viskas ir taip nėra pigu, nereikia pinigų mesti į šiukšlių dėžę – ten ir keliauja keksiukų popierėliai. Iškepus keksiukams, apatinį popierėlį galite lengvai nuimti ir panaudoti kitą kartą pagal tą pačią paskirtį.

Labai mėgstu kepti keksiukus, nes patiekiant, jų nereikia pjaustyti, todėl ketinu ateityje dar pristatyti nemažai keksiukų receptų, todėl šeimininkės gali įsigyti ir ne vienkartines formeles – pamatysite, kaip smagu kepti keksiukus!

Ištraukę iš orkaitės keksiukus, juos palikite kepimo formelėse 5 minutes, tada perkelkite ant grotelių ir galutinai atvėsinkite. Jei laiko turite daugiau ir nesiruošiate jų kuo greičiau paragauti, atvėsti galite palikti tiesiog ištraukę iš orkaitės ilgesnį laiką. Tokius keksiukus gali valgyti ir vaikai, tačiau receptas be glajaus neatitiktų pavadinimo. Glajus ne tik papuošia, bet ir pagardina keksiukus. Tačiau vienas iš ingredientų vaikams tikrai netinka, todėl jau papuoštų keksiukų vaikams neduokite.

Glajui prireiks: 25 gramų kokoso drožlių (jos reikalingos tik pabarstymui ant viršaus), 125 gramų kambario temperatūros sviesto, 230 gramų cukraus pudros, 2 arbatinių šaukštelių kakavos miltelių, 1 šaukšto brendžio.

Elektriniu plaktuvu kambario temperatūros sviestą išplakite iki baltos, purios masės. Tada suberkite cukraus pudrą, kakavos miltelius, supilkite brendį ir gerai išplakite. Gauta mase padenkite atvėsusius keksiukus, apibarstykite tarkuotu kokosu. Glajumi padengtus keksiukus geriau palikti sustingti, nes, antraip, glajus lips prie rankų ir bus nemalonu valgyti. Kai gaminu šiuos keksiukus, trumpam įdedu juos į šaldytuvą. Kadangi pagrindą sudaro sviestas, jis greičiau sustingsta šaltoje vietoje, o valgant glajus nebekimba ir netepa. Štai ir viskas, skanaus!

Jau jaučiasi pavasaris, norisi lėkti į gamtą, pakvėpuoti grynu oru, pasigrožėti žibuoklėmis. Gamtoje greičiau išalkstame, todėl kitą šeštadienį išduosiu jums savo firminį kibinų receptą. Kibinai gamtoje dar skaniau valgomi, sakau iš patirties, galėsite patys tai išmėginti. Primenu, kad laukiame ir jūsų receptų! Nesnauskite! Kiekviena šeimininkė juk turi savo firminių patiekalų, kuriais vaišina svečius. O gal prisimenate močiutės kepamą išskirtinį pyragą su uogiene? O gal verdate netradicinę sriubą? Visokie receptai tinkami mūsų konkursui. Įdomiausių receptų autoriai bus įvertinti - jų laukia redakcijos prizai. Atsiųstus receptus spausdinsime šeštadieniais „Šiaulių naujienose“. Receptus galite siųsti elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.;>Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba atnešti juos į redakciją.

Į viršų