facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Garstyčių ir majonezo marinatas         
                                  
Majonezą sumaišome su ne itin aštriomis garstyčiomis, santykis 2:1. Įdedame druskos, įvairių maltų pipirų (galima naudoti 5 pipirų mišinį), rozmariną, baziliką bei kitokias aromatingąsias žoleles pagal skonį. Šliūkštelime truputį sauso vyno.
 Mėsos gabaliukai gerai išmaišomi ir „išminkomi” tirštame marinate. Tada susluoksniuojame puode, į tarpus dėdami griežinėliais pjaustytus svogūnus, prislegiame ir paliekame 8 valandoms. Šis marinatas puikiai tinka ir senesnei bei kietesnei mėsai. Laikant šaldytuve mėsa marinate nepraranda savo skonio 4-5 paras, o galbūt tampa net ir dar skanesnė.

Giros marinatas

1 kg mėsos imame 1 st. giros, 1 smulkintą svogūną, pagal skonį maltų pipirų, žiupsnį druskos (nepadauginti) ir 2 š. medaus. Mėsą supjaustome gabaliukais ir gerai išmaišome užpylę pasigamintu marinatu. Marinuojame 6 valandas.

Degtinės marinatas

Į 100 ml degtinės suberiame smulkintus kalendros lapelius ir žiupsnį druskos. Visa tai užpilama ant smulkintų svogūnų ir gabaliukais supjaustytos mėsos. Gerai išmaišoma, prislegiama ir paliekama per naktį.

Konjako marinatas

1-1,5 kg mėsos užpilame 2 citrinų sultimis, 100 ml  konjako ir 1 kg smulkiai supjaustytų svogūnų. Gerai išmaišius mėsa paslegiama ir uždengus paliekama pastovėti per naktį.

Sausas svogūnų marinatas

Svogūnų išskiriamos sultys gali būti geras pagrindas marinatui. Pusžiedžiais supjaustyti svogūnai sumaišomi su maltais juodaisiais ir čili pipirais, prieskonių mišiniu „Chmeli suneli”, smulkiai supjaustytais krapais bei kalendros lapeliais. Viską  išmaišome ir gerai „išminkome”, stengdamiesi kuo labiau sutrėkšti svogūnus. Paskui mėsą prislegiame ir paliekame marinuotis 12 val. vėsioje vietoje.

Sojos marinatas

750 g mėsos imame 50 ml sojos padažo ir 50 ml vyno acto arba citrinos sulčių. Išspaudžiame 3 skilteles česnako ir viską sumaišome. Beriame truputį druskos ir cukraus, maltų juodųjų bei čili pipirų. Marinuojame 3-4 valandas. Tinka bet kurios rūšies mėsai bei paukštienai.

Pomidorų marinatas 

Tinka marinuoti vištieną bei kalakutieną. Imame po 2 šaukštus pomidorų pastos ir adžikos ir sumaišome su mėsmale maltais svogūnais, česnaku bei žolelėmis. Paslėgę marinuojame 2 val.

Adžikos marinatas paukštienai

1 kg paukštienos imame 1 kg mėsmale sumaltų svogūnų, druskos, maltų juodųjų pipirų ir 400 g adžikos. Paslėgę paliekame parą pastovėti, o tada jau galima kepti. Mėsa prispaudus, nebelieka oro tarpų ir marinavimasis vyksta daug efektyviau. Konkrečiai šiam receptui geriau naudoti Lietuvoje gaminamas adžikos rūšis, nes 400 g tikrosios kaukazietiškos adžikos - daugoka dargi dideliam aštrių patiekalų mėgėjui...

Marinatas su brendžiu kiaulienai

Neseniai išbandžiau ir likau patenkintas šiuo marinatu: apie 750 g kiaulienos sprandinės, 2 š. Modenos raudonojo balzaminio acto, 2 š. brendžio, druskos, 3 š. grūstų (!) pipirų mišinio, 1 a. š. saldžiosios paprikos miltelių, 3 a. š. grūstos kalendros grūdelių, tarkuoto mažo svogūno, 2 sk. česnako (išspausti arba labai smulkiai sukapoti), 1 a. š. džiovintų čiobrelių, 1 š. džiovintų arba šviežių petražolių, smulkintų svogūnų laiškų, alyvuogių aliejaus.

Iš pirmo žvilgsnio čia visokių ingredientų tikrai nemažai, tačiau šašlykų skonis irgi labai neprastas.

Marinatas su brendžiu avienai

1,5 kg avienos, 1 citrina, 1 svogūnas, 2 sk. česnako, 30 ml brendžio, 50 ml sauso raudonojo vyno, druskos, pipirų.

Lauko kepsnių marinatų receptais dalijosi Romualdas BALIUTAVIČIUS

Autoriaus nuotr.

Į viršų