Ar jums neteko baliuje arba šiaip kokiame suėjime kramtyti sausą it popierius vištos krūtinėlę, kurios tiesiog neįmanoma nuryti neužgėrus? Per ilgesnį laiką susidarė įspūdis, jog daugeliui šeimininkių tai yra „suklupimo akmuo”. Kad ir kaip būtų paruošta vištiena – virta, rūkyta, troškinta, kepta - prie krūtinėlės valgančiajam verčiau nesiliesti. Žinoma, jeigu nesate aršus riebalų valgyje priešininkas, šiemet besilaikantis jau šimtas pirmos liekninančios dietos...
 
Krūtinėlė (arba filė) – pati brangiausia vištienos dalis, todėl dažnas bevelija pirkti sparnelius, blauzdeles arba vištos ketvirčius. Dėl skonio nesiginčysime: ant žarijų paskrudinti sparneliai – puiki užkanda piknikui gamtoje, tačiau ruošdamas valgį namuose dažniau renkuosi krūtinėlę: nors ir brangesnė, tačiau jos „ilgiau užtenka”, ta prasme, kad iš to paties kiekio gali pavalgyti daugiau žmonių. Paieškojus, galima ir visai nebrangiai nupirkti. Todėl, jeigu mėgstate pasivaikščioti po parduotuves ir turgus, pirkti pirmame pasitaikiusiame „taške” vargu ar apsimoka. Nebent pinigų turite tiek, kad jų seniai nebeskaičiuojate...
 
O dabar laikas į virtuvę. Gaminsime skanią, minkštą ir sultingą vištos krūtinėlę, kurią malonu kramsnoti ir jums, ir jūsų namiškiams. Be to, patiekalas paruošiamas greičiau nei per valandą – puikiai tiks netikėtam svečiui pavaišinti.
 
Pradėsime nuo to, kad vieną ar dvi krūtinėles padalijame į porcijinius gabalus. Tada iš abiejų pusių peiliu darome skersines bei išilgines pusės centimetro gylio įpjovas, maždaug kas du centimetrai. Dabar vištienos gabalus gerai įtriname prieskoniais: druska, maltais pipirais, trintu česnaku, kariu, Provanso žolelėmis. Tiktų ir gatavi vištienos prieskoniai, bet jų nenaudoju dėl sudėtyje esančio didelio druskos kiekio.
 
Paruoštą vištieną sudedame į stiklinį troškinimo indą bei užpilame grietinėle, kad apsemtų, ir neuždengę pašauname geram pusvalandžiui į orkaitę. Tada belieka ant viršaus sudėti smulkius ananaso gabaliukus (tiks ir konservuoti ananasai) bei pabarstyti tarkuotu sūriu.
 
Vištienai vėl leidžiame 10-15 minučių pasišildyti orkaitėje, kol išsilydo sūris bei suminkštėja ananasai. (Jeigu ananasai konservuoti, laikas žymiai sutrumpėja).
Tiekti su šviežiomis daržovėmis. Garnyrui - ryžiai arba bulvių košė.
Į viršų