Ir rašančiajam, ir vaišinančiajam svarbu grįžtamasis ryšys – jūsų, mielieji skaitytojai, nuomonė, atsiliepimai, konstruktyvi kritika ir, žinoma, pasiūlymai. Kiekvienas triūsiantis virtuvėje ir kiekviena šeimininkė turi savų  paslapčių, savų „firminių” valgių receptų, kuriais norėčiau pakviesti dalytis su šio skyrelio skaitytojais. Kartais sulaukiu prašymų įdėti „paprastus” valgių aprašymus, girdi, ne visada ir ne visi sunkmečio sąlygomis įstengia nusipirkti reikiamų ingredientų, ką, beje, šiandien ir ketinu padaryti.
Mano galva, dauguma skyrelyje publikuojamų receptų dažniausiai esti paprasti, o aprašomiems valgiams pagaminti nereikia nei ypatingų  produktų, nei didelio patyrimo. Na, galbūt išskyrus vieną kitą  išimtį...
Kaip jau supratote iš pavadinimo, šį kartą kepsime gardųjį omletą – patiekalą puikiai tinkantį sotiems prasidedančios darbo dienos pusryčiams, o reikiamus produktus surasime šaldytuve.

3-4 porcijoms reikės: 4-5 kiaušinių, 1 saliero stiebo, 1 svogūno, aliejaus, pusės paprikos, saujos smulkintų žalumynų, 2 šaukštų miltų, 200 ml pieno (neturint tinka ir vanduo), prieskonių. Patieksime kartu su  konservuotais arba šviežiais vyšniniais pomidorais bei duona.

Pirmiausia gerai išplakame kiaušinius, miltus, prieskonius ir pieną –  iki vientisos masės. Kadangi rytais visuomet striuka su laiku, procesą paspartinu plaktuvu, vadinamuoju „blenderiu”. Laimiu ne tik laiko, bet ir kokybės, kadangi kelis tūkstančius per minutę apsisukanti plaktuvo mentelė plakinį išpurena kur kas geriau, nei tai būtų galima padaryti rankomis.

Keptuvėje su aliejumi pakepiname smulkintą svogūną. Tada sudedame kubeliais pjaustytą papriką ir saliero stiebo griežinėlius. Po poros minučių supilame plaktą masę. Sumažiname liepsną  ir, kai plakinį sutraukia, medine mentele padalijame į 3-4 dalis (kiek ruošiama porcijų). Po to apverčiame, kad apkeptų iš abiejų pusių. Pabaigoje užbarstome smulkintų žalumynų.

Jeigu kas mėgsta valgyti aštresnį maistą, papildomai į plakinį teįmaišo smulkintą čili papriką, tačiau taip daryti visai nebūtina.

Skanių  pusryčių!

Gamino Romualdas BALIUTAVIČIUS 

Jeigu norėsite pasidalyti, kaip sekėsi kepti gardųjį omletą arba pasiūlyti savų valgių receptų, galite paskambinti redakcijos tel. 523840 arba parašyti el. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Į viršų