facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

14

Autorės nuotr.


Antras Andros receptas – blyneliai su pelėsiniu sūriu. Šiuo patiekalu, anot Andros, galima pasilepinti ypatingomis progomis, kai yra keliama ir vyno taurė, mat pelėsinis sūris labai tinka su vynu.
Andros šeimos vyrai pelėsinio sūrio nemėgsta, todėl kartą namuose besisukiojanti Andra nusprendė paimprovizuoti, sūrį panaudoti kitaip – kepti blynelius kartu su sūriu ir kriaušėmis.
„Ši mano improvizacija puikiai pavyko - valgė tiek didysis sūrio nemėgėjas, tiek mažieji, labai didžiuojuosi savo pasiekimu virtuvėje, todėl pristatau ir jūsų skaitytojų teismui lietuviškai supaprastintą gurmanišką patiekalą - blynelius su pelėsiniu sūriu ir kriaušėmis!

Blyneliams su pelėsiniu sūriu ir kriaušėmis reikės:

  • 1 litro vandens,
  • 4 didelių šaukštų cukraus,
  • 1 žiupsnelio druskos,
  • 300 gramų miltų,
  • 200 gramų mėlynojo pelėsinio sūrio,
  • 2 kiaušinių,
  • 3 šaukštų aliejaus,
  • 2 kriaušių,
  • 1 saujos graikinių riešutų.

Kiaušinius išplakite su druska ir cukrumi. Tada į dubenį suberkite miltus, supilkite šiltą vandenį ir užmaišykite vienalytę skystą masę. Tada gautą blynų masę reikia palikti valandai pailsėti, kad išbrinktų miltai. Kai blynų masė jau bus pastovėjusi, į ją įmaišykite aliejų. Blynelius kepkite kaip įprastai, gerai įkaitintoje keptuvėje.


Sūrį ir kriaušes supjaustyti plonomis riekelėmis. Kai iškepsite blynus, ant kiekvieno dėkite sūrio, kriaušės gabaliukus ir riešutų. Tada atsargiai blynus sulankstykite. Formą blyneliams galite pasirinkti patys, kaip jums skaniau. Aš dažniausiai mėgstu susuktus blynelius. Jei blynelio įdaras kiek skystesnis būna, tada tvarkingai sulankstau, kad blynelių turinys neišbėgtų. Suvynioti blyneliai keptuvėje neturėtų užsibūti – juos reikia pakepti tik tiek, kad sūris išsilydytų. Patiekiant šiuos blynelius galima pabarstyti graikiniais riešutais. Pasak recepto autorės, šiame recepte kriaušės puikiai dera su aitroku sūrio skoniu, o ir graikiniai riešutai papildo šią šaunią kompaniją. Skanaus!

Ponios Andros atsiųstus receptus užrašė LINA ABROMAVIČIENĖ


Dėkojame aktyviausiems skaitytojams, kurie dalijasi su mumis savo pamėgtais receptais. Konkursas tęsiasi, tad kviečiame visus ir toliau dalyvauti – siųsti savo rudeniškus receptus su nuotraukomis.  Pasidalykite ir su mumis savo receptu. Nugalėtojui atiteks Alan Bradley knygos „Saldumas pyrago dugne“ pirmoji dalis. Abi dalys atiteks labiausiai nusipelniusiam konkurso pabaigoje.
Savo receptus siųskite elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tiesiog atneškite juos į redakciją (Aušros al. 48). Šalia recepto galite parašyti trumpą istoriją, iš kur į jūsų namus atkeliavo receptas, gal receptas yra jūsų šeimos tradicija. Konkursui atsiųsti receptai bus spausdinami šeštadieniais „Šiaulių naujienose“.

Į viršų