Avienos vengiama dėl dviejų priežasčių: daugelį atbaido specifinis šios mėsos kvapas, likusius - aukšta avienos kaina. Girdi, man aviena ne pagal kišenę – te valgo, kas nori...

Perkant jauno gyvulio mėsą, specifinio avienos kvapo nebūna arba jis silpnas ir išnyksta mėsą tinkamai paruošus. Dėl kainos, aišku, kiekvienas čia sprendžia pats, remdamasis piniginės pajėgumais. O maniškiai argumentai būtų tokie: atsakykime sau, kas yra svarbiau – prikimšti pilvą bet ko ar pavalgyti skaniai ir sveikai? (Mitybos specialistai teigia, jog aviena turi mažiausiai cholesterolio lyginant su tokia mėsa kaip jautiena arba kiauliena. Ji naudinga sergant diabetu, nutukimu ir kitais atvejais...) Taigi avienos kilogramas, priklausomai nuo mėsos kokybės, kainuoja 18-32 litus, t. y. vidutiniškai būtų 25 litai. Patiekalui paruošti reikės pusės kilogramo avienos, tam išleisite 12,5 lito. Priskaičiavus ir kitų ingredientų kainas, patiekalo piniginė vertė išaugs iki 15-16 litų, o pavalgyti užteks 4 suaugusiems. Dabar atsakykime: ką už 4 litus nupirktume kad ir pačioje pigiausioje miesto valgykloje?..

Tiek būtų teorijos ir buhalterijos. Dabar prie darbo! Pusę kilogramo avienos supjaustykite nedideliais, „guliašiniais” kąsneliais ir pakepinkite. Jeigu mėsa liesa, pavyzdžiui, nuo kumpio arba turi mažai lajaus, teks keptuvėn įpilti kelis šaukštus alyvuogių aliejaus. Pakepinus keptuvėn įpilame maždaug 600 ml vandens arba mėsos sultinio, pasūdome ir troškiname apie pusvalandį. Suberiame druską, sudedame stambiais, piršto pločio šiaudeliais pjaustytą baltagūžį kopūstą (1 kg) ir troškiname dar valandą. Į pabaigą suberiame vieną smulkintą saldžiąją papriką ir pipirus. Galima naudoti smulkintas aitriųjų pipirų ankštis arba maltus pipirus – dėl skonio nesiginčysime. Kadangi patiekalas gana riebus, aštresni prieskoniai suteikia visa, ko trūksta, kad jis taptų išties gardus. Dar viską patroškiname 5 minutes, paskutinį kartą  „sustyguojame” skonį ir patiekalą galima nešti ant stalo išalkusiai šeimynai.

Atskirai išverdame bulvių su lupenomis.

Į viršų