Asmenims, norintiems mokyti būsimus vairuotojus vairavimo teorijos, pakaks turėti aukštąjį išsilavinimą  – nebus reikalavimo turėti techninių mokslų ir automobilizmo studijų diplomą. Toks pat išsilavinimo reikalavimas bus taikomas ir  asmenims, kurie vairavimo mokykloje yra atsakingi už mokymo proceso organizavimą bei mokymo kokybę.  Apie tai praneša LTSA.

„Mintis supaprastinti išsilavinimo reikalavimus LTSA brendo jau kurį laiką, nes matėme, kad tai perteklinis daugelį metų teisės akte įrašytas reikalavimas, juolab pačios automobilizmo studijos niekur nebuvo konkrečiai apibrėžtos. Be to, dabartiniai galiojantys reikalavimai vairavimo mokykloms jau tampa iššūkiu, nes vis sunkiau pritraukti naujų darbuotojų. Tad daugelį metų stebint situaciją teisėkūros prasme ir susiduriant su  praktine vairavimo mokyklų patirtimi ir kilo mintis imtis atitinkamų pokyčių. Dėl jų buvo diskutuota ir su vairavimo mokyklų atstovais“, – sako Vaida Rukienė, LTSA Teisės ir rizikų valdymo skyriaus patarėja.

Dar vienas pokytis – vairavimo mokykloms mažinama administracinė našta. Nuo kitų metų pavasario LTSA nereikalaus vairavimo mokyklų interneto svetainėje skelbti mokinių grupių mokymo pradžios datų, teorijos mokymo tvarkaraščių, nebus privaloma teikti mokymo patalpų ir vairavimo mokymo aikštelių nuotraukų, nuomos ar panaudos sutarčių ir pan.
„Vairavimo mokyklos teikdavo LTSA nemažai techninio pobūdžio dokumentų, kuriems parengti  reikėdavo daug laiko sąnaudų. Atsisakius šio reikalavimo sumažės pateikiamos informacijos apimtis. Šie pokyčiai taupys vairavimo mokyklų pinigus – LTSA apskaičiavimu, atsisakius tokios informacijos teikimo prievolės, 316 šalyje veikiančių vairavimo mokyklų kiekvienais metais sutaupys beveik 140 tūkst. eurų“, – sako Vaida Rukienė.

Taip pat atnaujintas pažeidimų, dėl kurių sustabdoma teisė vykdyti transporto priemonių vairuotojų mokymą, sąrašas. Nuo kitų metų paliekami tik tie pažeidimai, kurie turi ypatingos įtakos vairuotojų mokymo kokybei ir saugiam eismui. Keletas iš jų: negalima praktinio vairavimo mokymų vykdyti namų kiemuose ar automobilių stovėjimo aikštelėse, t. y. ten, kur didelis žmonių srautas; neįgaliųjų mokymas turi vykti specialiai neįgaliesiems pritaikytu automobiliu; praktinio vairavimo mokyti gali tik tie asmenys, kurie turi teisę juos vykdyti.

Šie reikalavimai patvirtinti naujame Reikalavimų vairavimo mokykloms apraše, kuris įsigalios  2022 m. kovo 1 d.

Į viršų