facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Valytuvai turi labai svarbią reikšmę transporto priemonės saugumui. Jų kokybė svarbi ne tik eismo saugumui, bet ir komfortui. Kad valytuvai pašalintų nuo stiklo purvą, lietaus vandenį ar vabzdžius turi būti pakankamai geros būklės.

Priekinio stiklo valytuvai yra vieni greičiausiai susidėvinčių automobilių detalių. Jų paskirtis labai svarbi – užtikrinti vairuotojui gerą matomumą. Todėl reikėtų mokėti atpažint, kada valytuvai nustoja atlikti savo pagrindinę funkciją ir laikas keisti naujus.

Specialistai pastebi, kad valytuvo tarnavimo laikui įtakos turi langų plovimo skysčiai. Vairuotojai dažnai klysta langų plovimo skysčio koncentratą maišydami su vandeniu ne tokiomis proporcijomis, kokias rekomenduoja gamintojai. Dėl šios priežasties gaunama agresyvi medžiaga, kuri ėda valytuvų gumeles.

Kada reikėtų susirūpinti?

Pastebėjus, kad stiklas nuvalomas prasčiau arba dalis stiklo nėra nuvaloma, reikėtų suskubti pakeisti valytuvus ir dėl to, kad jie gali subraižyti jūsų automobilio stiklą.
Sunerimti vertėtų ir tada, kai valytuvai pradeda cypti ir palieka ryškias žymes ant stiklo.

Specialistai pataria nepamiršti patikrinti ir galinio valytuvo. Apie galinio valytuvo būklę vairuotojai susimąsto tik, kai prireikia, tačiau reikėtų nepamiršti kartas nuo karto patikrinti jų veikimo bei šluotelės būklę. Jeigu galinis stiklas nešvarus, vairuotojas nemato, kas vyksta kelyje ir tai kenkia eismo saugumui.

Kaip išsirinkti geriausią?

Valytuvai kiekvienam automobiliui turi būti pritaikyti individualiai, todėl, kad skiriasi valytuvų tvirtinimas, šluotelės ilgis bei paties valytuvo tipas. Jeigu norite nesuklysti, renkantis valytuvus, reikėtų žinoti savo automobilio duomenis – modelį, markę, kartais ir kėbulo tipą. Taip pat visada galite kreiptis į specialistus, kurie jums patars ir padės.

Valytuvai yra skirstomi į tris pagrindines rūšis: rėminiai, berėmiai ir hibridiniai. Dažniausiai senesniuose automobiliuose yra naudojami rėminiai valytuvai. Jie taip pat yra vadinami karkasiniai. Lyginant su kitomis valytuvų rūšimis, šie valytuvai yra gana pigūs, tačiau turi minusų. Rėminiai valytuvai yra linkę prišalti prie stiklo, nes į karkasą patenka purvo ir drėgmės.

Populiariausi valytuvai yra berėmiai. Jie stipriau prisispaudžia prie stiklo, geriau valo, o ir jų estetinis vaizdas yra geresnis. Tačiau šių valytuvų tvirtinimas priklauso nuo automobilio markės, todėl parinkti juos teisingai yra žymiai sudėtingiau.

Hibridiniai valytuvai yra labai panašūs į rėminius, tačiau jų karkasas yra mažesnis. Šie valytuvai turi plastikinį karkaso gaubtą, kuris saugo nuo purvo ir padeda užtikrinti geresnes aerodinamines savybes. Specialistai pastebi, kad hibridinius valytuvus vairuotojai renkasi rečiau.

Geriausias laikas keisti – prieš vasaros sezoną

Specialistai pataria, kad naudojant automobilį vidutiniškai ir nuvažiuojant apie 20-30 tūkstančių kilometrų, prižiūrint valytuvus, juos reikėtų keisti kartą į metus. Geriausias keitimo laikas – pavasarį ar tik prasidėjus vasarai.

Valytuvai žiemą dėvisi greičiausiai, nes reikia nuvalyti daug purvo ir sniego, o gumelės kartais trinasi į aštrų ledą. Vasarą eksploatacija paprastesnė, gumelės dėvisi mažiau ir naujais valytuvais galima naudotis ilgesnį laiką.

Į viršų