facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Visoje Lietuvos teritorijoje veikia pusantro šimto greitį fiksuojančių kamerų. Apie šiuos prietaisus įspėja keliuose išdėstyti ženklai. Tačiau Vilniuje ir Klaipėdoje veikia dar kitokie automobilius skenuojantys prietaisai, kurie matuoja ne greitį. Jie fiksuoja automobilius, neturinčius privalomojo civilinės atsakomybės draudimo ar laiku neatlikusius techninės apžiūros.

Šiauliečiai sako, kad neprieštarautų, jeigu panašūs prietaisai atsirastų ir Šiauliuose. Kalbėdami apie įprastus greičio matuoklius mano, kad jie tikrai reikalingi, nes padeda sudrausminti eismo pažeidėjus.

Pranas: „Žinoma, kad reikalingi“
– Aišku, nemalonu, kai greičio matuokliai užfiksuoja pažeidimą, bet ką jau padarysi. Kita vertus, dėl to kalti patys vairuotojai, todėl greičio matuokliai netrukdo. Neturiu nusiskundimų ir dėl tų eismo kamerų, kurios fiksuoja, ar vairuotojas yra apsidraudęs automobilį. Tokios priemonės padeda užtikrinti eismo saugumą.

Živilė: „Drausmina vairuotojus”
– Greičio matuokliai drausmina vairuotojus, padeda išvengti eismo įvykių. Tuomet žmonės tampa kultūringesni, labiau prisižiūri. Aš taip pat stengiuosi nenusižengti taisyklėms. Manau, jeigu greičio matuokliai yra, vadinasi, jie reikalingi. Tokia tvarka ir jos nereikėtų keisti.

Rimantas: „Reikia auklėti jaunimą“
– Greičio matuokliai reikalingi, nes padeda auklėti jaunimą. Manau, būtent jauni asmenys yra patys nedrausmingiausi kelyje. Pažiūrėkite, kaip jie važiuoja, sukelia nemalonumų tiek patys sau, tiek aplinkiniams.

Justinas: „Neturi jokios naudos“
– Prižiūrėti vairuotojų greitį reikia, tačiau vargu ar greičio matuokliai duoda daug naudos. Dabar ieškoma būdų, kaip sumažinti alkoholio vartojimą, bet turbūt vis tiek kaip visi gėrė, taip ir toliau gers. Lygiai taip pats su greičiu: kas norės, tas greitį viršys. Vairuotojų niekaip nesudrausminsi, tiesiog reikia palaukti, kol žmonės patys išsiauklės, dar daug kartų nugyvens, kol viskas pasikeis.

Evaldas: „Mažina norą „pasirodyti“
– Greičio matuokliai yra reikalingi, nes didžioji dalis vairuotojų, turėdami galingesnę, prabangesnę mašiną, tiesiog nori pasirodyti. Jie vaizduoja „kelių erelius“, nes Lietuvoje yra daug automobilių su galingais varikliais. Tai galbūt greičio matuokliai sumažina tą norą prieš kitus „pasirodyti“.

Ignas: „Ne visi pastatyti tinkamoje vietoje“
– Greičio matuokliai naudos duoda, tačiau kai kur būna pastatyti ne vietoje. Pavyzdžiui, Šiauliuose stovi daug greičių matuoklių, kur negalima viršyti 30 km/h greičio. Atrodo, kad stabdo ten, kur nereikia. Jų yra per daug ir gyvenamosiose zonose. Žinoma, greičio matuokliai gali padėti sumažinti eismo pažeidėjų skaičių, bet tikrai sudrausmina ne visus.

Į viršų