facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Nuo sausio pirmosios turi įsigalioti Baudžiamojo kodekso pakeitimai, numatantys, kad vairuotojams, kurių kraujyje bus daugiau nei 1,5 promilės alkoholio, grės baudžiamoji atsakomybė. Tai reiškia, kad pareigūnams per reidą įkliuvę girti vairuotojai savo biografiją gali suteršti įrašu „teistas“. Tokia griežta nuostata norima sutramdyti apsvaigusius vairuotojus.

Daugumos vairuotojų ir kitų eismo dalyvių nuomone, tokia priemonė iš tiesų galbūt padėtų sudrausminti vairuotojus ir nelaimingų įvykių keliuose būtų mažiau. Vis dėlto yra manančių, juk būtų efektyviau tiesiog atimti vairuotojo teises arba sumokėti baudą.

Lina: „Reikia“
– Keliuose yra per daug žūčių, todėl, manau, girtus vairuotojus tikrai reikėtų sodinti į kalėjimą. Pas mus yra per daug piktybiškų vairuotojų, todėl gal bent taip juos sudrausminsime. Didelės baudos – jau seniai nebegelbėja, tai nepakankama motyvacija nesėsti už vairo girtam. Manau, būtų labai gerai, jeigu girti asmenys atsidurtų už grotų, galbūt tuomet būtų mažiau nelaimingų įvykių kelyje.

Jurijus: „Tik padarius nusikaltimą“
– Jeigu vairuotojai girti padarė kažkokį nusikaltimą, tuomet nematau priežasčių, kodėl jų nereikėtų sodinti už grotų. Nemanau, kad tokia bausmė per griežta, tiesiog nereikia sėsti už vairo girtam. Kiekvienas vairuotojas turi atsakyti už savo klaidas. Bauda vargu ar gali ką nors pakeisti, vairuotojas tik susimokės ir toliau girtas važinės.

Jurgita: „Kitų priemonių nėra“
– Pritariu tokiam Baudžiamojo kodekso pakeitimui, nes kitų priemonių nėra. Kitais būdais jų nesulaikysi, ypač šiuolaikinio jaunimo. Administracinė atsakomybė tiek nepaveikia, kiek – baudžiamoji. Mūsų vairuotojams trūksta atsakomybės, jiems nerūpi nei jų pačių, nei aplinkinių gerovė.

Vidmantas: „Būtina“
– Žinoma, kad reikia sodinti į kalėjimą. Galbūt tuomet bent jau pamoką kažkokią gautų ir galbūt būtų mažiau nelaimių kelyje. Šiuo metu, manau, vairuotojai jokių grėsmių neįžvelgia, drąsiai prie vairo sėdi girti. Turbūt mano, kad tai nieko baisaus. Gaila, kad šiuo atveju artimieji, aplinkiniai nelabai gali kuo padėti. Žinote, kai žmogus užgėręs, jį gali drausminti kiek nori, bet jis vis tiek neklausys.

Asta: „Geriau didinti baudas“
– Tuomet labai daug žmonių atsidurtų kalėjimuose. Dėl to labiausiai nukentėtų mokesčių mokėtojai. Geriau tegul vairuotojai moka dideles baudas. O jeigu neturės už ką susimokėti – antstoliai problemą vis tiek išspręs. Tegul jie dirba savo darbą. Apskritai manau, kad girtuoklių keliuose yra per daug. Tačiau nėra ko norėti, galbūt jau tokie mes.

Saulius: „Bausmė per griežta“
– Tai būtų per griežta bausmė. Turbūt po kurio laiko girtiems asmenims kalėjimuose neatsirastų vietos. Be to, vargu ar valstybė juos išlaikys. Juk vis tiek juos reikės maitinti, niekas nemokės mokesčių ir t. t. Manau, būtų geriau, jeigu atimtų vairuotojo teises ir jas iš naujo reikėtų laikyti. Galbūt tai būtų efektyvesnė priemonė net už baudas, nes išlaikyti teises šiais laikais yra labai sunku.

Į viršų