facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiauliečiai sako, kad žiemą nevengia važinėti dviračiu. Vieniems tai pramoga, kitiems – patogiausia transporto priemonė. Todėl specialistai primena, kad norint dviračiu važinėti žiemą labai svarbu teisingai pasirinkti žiemines padangas ir žieminę aprangą.  

Važiuojant labiausiai šąla veidas, rankos, keliai ir kojos. Todėl reikia turėti šiltas pirštines, po šalmu reikia dėvėti pošalmį, ant avalynės dedami specialūs antbačiai ir ant kaklo dedamas specialus „kakliukas“.

Dviratininko drabužiai turi būti ne per daug šilti ir ne per daug šalti. Važiuojant žiemą, geriausia naudoti kelių sluoksnių aprangą, nes tada geriausiai sureguliuojama kūno šilumos apykaita.

Taip pat patartina rinktis ryškios spalvos drabužius, nes tuomet būsite labiau matomi. Rankas geriausiai apsaugosite su specialiomis pašiltintomis dviratininko žieminėmis pirštinėmis.

Antanas: „Neturiu dviračio“
– Šiuo metu neturiu dviračio, nes tam nelabai yra finansų. Tačiau jeigu dviratį turėčiau, žiemą juo tikrai nevažinėčiau, nes žiemą ne tas važiavimas. Aš mieliau per sniegą čiuožinėčiau slidėmis. Aišku, matau, kad dviračiu važinėja jaunimas, tačiau pensininkai saugosi, nes bijo papulti po ratais.

Sergejus: „Kai nėra daug sniego“
– Kai yra daug sniego, su dviračiu nevažinėju. Tokią transporto priemonę renkuosi tik tada, kai kelias yra pravalytas ir nėra slidu. Man dviračiu patinka važinėti nuo pat mažų dienų, o susižeisti nebijau. Užsidedu liemenę ir nebaisu. Šalmo neturiu, nes pagal Kelių eismo taisykles šalmas būtinas tik asmenims iki 16 m.

Juozas: „Tik vasarą“
– Dviračiu važinėju tik vasarą, o žiemą man tai neatrodo labai saugu. Jeigu kitiems tai atrodo saugu, nematau priežasčių, kodėl negalėtų pasirinkti tokios transporto priemonės. Tik Šiauliuose yra problema, kad ne visi takai yra sutvarkyti. Dviračių takai turėtų būti tvarkingesni ir jų turėtų būti daugiau. Aš labiausiai mėgstu visur vaikščioti pėstute. Manau, kad tai yra sveikiausias būdas.

Ingrida: „Važinėjau Suomijoje“
– Lietuvoje žiemą dviračiu nevažinėju, tačiau yra tekę važinėti Suomijoje. Ten visi važinėja dviračiais net ir žiemą. Kai dalyvavau mainų programoje, taip pat buvau priversta pabandyti. Ten keliai gerai valomi, todėl kažkokio nepatogumo nepatyriau, buvo juntamas tik temperatūros skirtumas. Lietuvoje žiemą dviračiu nevažinėju turbūt todėl, nes gyvenu miesto centre, kur viskas ranka pasiekiama.

Jolita: „Nėra poreikio“
– Žiemą dviračiu nevažinėju, nes tam nėra poreikio. Tikrai nebijau paslysti, juk galima įsigyti dygliuotas padangas. Tiesiog žiemą atrandu kitų užsiėmimų. Apskritai – dažniausiai renkuosi lengvąjį automobilį, nes taip patogiau ir greičiau.

Mindaugas: „Visada renkuosi dviratį“
– Dviračiu važinėju bet kuriuo metų laiku, nes taip daug patogiau. Taip tikrai greičiau, nei kažkur eiti pėsčiomis, ir greičiau, nei važiuoti autobusu. Svarbiausia, dviračiu tinkamai pasirūpinti. Pavyzdžiui, aš žiemą visada pasikeičiu padangas.

Į viršų