facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Tikimasi, kad naujos kartos išmanieji šviesoforai sumažins spūstis ir avarijas. Deja, pastatyti netinkamoje vietoje jie gali sukelti daugiau problemų, negu atnešti naudos. Pavyzdžiui, kai kurie vairuotojai piktinasi, kad nuolat dega raudona šviesoforo šviesa. Pasirodo, kad taip šviesoforas baudžia kelių erelius, todėl vairuotojai yra priversti vairuoti lėčiau. Vis dėlto yra ir manančių, kad pastačius išmaniuosius šviesoforus sumažės avarijų skaičius ir eismo dalyviai jausis saugiau.

Ramūnas: „Sveikintinas pasirinkimas“
– Miestui išmaniųjų šviesoforų iš tiesų reikia. Tokie šviesoforai pristabdo žmones, kad jie pernelyg greitai nelėktų. Papildomos sekcijos yra tik teigiamas dalykas, nes tokiu būdu išvengiama įvairių nesusipratimų kelyje. Tai sveikintina ir, manau, didina saugumą.

Laima: „Nematau jokios problemos“
– Gerai, kad mieste yra tokių šviesoforų. Saugumas labai svarbu. Nesvarbu, kad gyventojams prie gatvių reikia ilgiau palaukti, svarbiausia, kad saugu. Aš vairuodama neskubu, o kai neskubu, sulaukiu savo eilės ir saugiau nuvažiuoju.

Eugenija: „Kažkam jie naudingi“
– Jeigu tokie šviesoforai atsirado, vadinasi, jie kažkam buvo naudingi. Man jie nei trukdo, nei padeda. Gyvename ne milijoniniame mieste, kad reikėtų labai skubėti. Visur įmanoma suspėti, tad nieko tokio, jei reikia ilgiau palaukti, kol užsidegs žalia šviesa.

Mindaugas: „Mažiau kenkiame aplinkai“
– Labai gerai, kad tokie šviesoforai egzistuoja. Išleidžiame mažiau teršalų į aplinką, greičiau mašinos pravažiuoja. Jeigu šviesoforai tinkamai sureguliuoti, susidaro mažiau spūsčių.

Aidas: „Neerzina“
– Nei kaip pėsčiasis, nei kaip vairuotojas čia nematau problemos. Galbūt tik sunkiau vaikštantiems žmonėms pereiti perėją į kitą gatvės pusę pritrūksta laiko, nes ten turi eiti normaliu tempu, kad suspėtum. Galbūt reikėtų, kad šviesoforo mygtukas turėtų būti kažkaip specialiai paryškintas, pažymėtas, kad pėsčiasis žinotų, jog mygtuką reikia paspausti, o ne stovėti ir laukti kol užsidegs žalia šviesa. Jaunam žmogui lengva susiorientuoti, o vyresniems – su naujosiomis technologijomis problemų kyla daugiau.

Petras: „Tokių šviesoforų nereikia“
– Manau, kad išmanieji šviesoforai nei pėstiesiems, nei vairuotojams netinka. Jeigu vairuotojas žiūri į viršų, jis palenda, mato šviesoforą, kuris yra toliau. Jeigu vienur dega žalia, kitur raudota, tai gali žmones suklaidinti, ypač miesto svečius. Pėstiesiems irgi reikia visą laiką palaukti. Susidaro kamščiai, nes visi laukia – tiek pėstieji, tiek vairuotojai.

Į viršų