Dažnai taip nutinka, kad per ilguosius šventinius savaitgalius gyventojams dažniau prireikia medikų pagalbos, nes piktnaudžiaujama alkoholiu, padažnėja apsinuodijimų maistu, dažnesnės rimtos traumos. Pasak Šiaulių greitosios medicinos stoties vyriausios gydytojos Eugenijos Kukaitienės, nors ir pasibaigė gripo sezonas ir karščiuojančių pacientų mažiau, tačiau padaugėjo besiskundžiančių apsinuodijimais ar sergančių virusinėmis ligomis. „Laukia šventinis savaitgalis, tad darbo nusimato daug. Po kiekvieno mėnesio dešimtosios dienos, kai mokamos socialinės pašalpos, mūsų darbo apimtys padidėja. Nors yra ir tokių žmonių, kurie kenčia ir laukia pirmadienio, kada galės eiti pas savo šeimos gydytoją“, – pastebi gydytoja E. Kukaitienė.

Greitosios medikai dirba taksistais
Pasak gydytojos, šiuo metu karščiuojančių pacientų sumažėjo, dažnesni greitosios pagalbos iškvietimai sergantiems epilepsija, besiskundžiantiems galvos svaigimu, širdies skausmais.

„Per dieną sulaukiame apie 100 iškvietimų. Tikriausiai valstybinę šventę švenčiančių bus taip pat labai daug, tad vėl teks iš gatvių rankioti girtuoklius. Vis dar dirbame taksistų darbą ir turime kelis nuolatinius klientus, kuriuos vežame į nakvynės namus. Už šį darbą šiek tiek moka miesto savivaldybė“, – apie darbus kalba gydytoja.
Tačiau pasitaiko, kad suserga maži vaikai ir tėvai pasitarę su medikais neskuba vykti į gydymo įstaigą, o renkasi stebėti vaiko būklę namuose. Tačiau prigąsdinti informacijos apie meningokokinę infekciją visada prašo, kad jų vaikas būtų stebimas ligoninėje.

„Yra ir mums tekę vežti ir dėl žaibinės meningokokinės infekcijos atvejų, kurie baigėsi sėkmingai. Tėvai bijo, kad vaiką staigiai neišbertų, todėl imasi visų atsargumo priemonių. Pavasarį padaugėja adeno virusų, kuriais užsikrečia oro-lašeliniu keliu. Tačiau šios ligos baisiai aukštos temperatūros, kaip gripas, neiššaukia“, – pastebi E. Kukaitienė.

Susirgus naktį – palieka vaistų atsargai
Neretai prastai pasijutus vėlai vakare ar naktį, kai vaistinės jau nedirba, o savo šeimos gydytojui pasiskambinti nėra galimybės, kviečiami greitosios pagalbos medikai. Ypač tokių žmonių padaugėja savaitgaliais. Todėl E. Kukaitienė sako, jog visuose namuose derėtų turėti bent būtiniausių vaistų.

„Naktį Šiauliuose nėra budinčios vaistinės, poliklinikos naktį nebudi ir medikai receptinių vaistų naktį neišrašinėja. Tačiau net prisiminus tuos laikus, kai turėjome budinčią vaistinę, mums, medikams, dėl to darbo nesumažėdavo. Kai kurie namuose neturi net karščiavimą mažinančių vaistų, pavyzdžiui, studentai bendrabutyje, tada jiems net vieną kitą tabletę paliekame“, – sako E. Kukaitienė.

Kiekvienas žmogus skirtingai jaučia skausmą, todėl kai kurie net didelius skausmus jausdami kantriai laukia pirmadienio. Tačiau gydytoja E. Kukaitienė sako, jog nereikėtų būti didvyriais, ypač tada, kai skausmas jaučiamas krūtinėje ar tarp šonkaulių, kai žmogui darosi silpna.

„Prievartos pacientams vykti į ligoninę negalime taikyti ir kaip žmogus reaguoja į susirgimą priklauso nuo jo išsilavinimo, tolerancijos, kultūros. Būna net tokių atvejų, kai reikia žaizdą siūti, o žmogus atsisako vykti į gydymo įstaigą, nes yra neblaivus ir nenori, jog medicininiuose įrašuose būtų užfiksuotas girtumas. Tačiau žmonės nesupranta, jog vėliau suteikus pagalbą, žaizdos gyja lėčiau“, –  sako E. Kukaitienė.

Į viršų