Šiandien nuo 11 val. iki 14 val. prekybos centre „Saulės miestas“ vyks jau dešimtoji „Maltiečių sriubos“ akcija. Prekybos centro prieigose Krašto apsaugos 6-osios kuopos savanoriai įrengs palapines, kuriose paaukoti atėję miestiečiai bus vaišinami gardžia sriuba. Simbolinę pirmąją lėkštę sriubos įpils meras Artūras Visockas.

Prekybos centre, prie Kalėdoms jau papuoštos eglutės vyks koncertas, į kurį su specialiai šiai progai parengta programa atvyksta operos primadona Judita Leitaitė. Artėjančių švenčių nuotaiką kurs ir 1-osios vaikų muzikos mokyklos saksofonininkų kvintetas bei „Juventos“ progimnazijos dainorėliai. Krepšinio mylėtojams taip pat ruošiama maloni staigmena – paaukoti seneliams ir pasilabinti su savo gerbėjais prieš labai svarbias rungtynes išvykoje ateis „Šiaulių“ klubo krepšininkai ir vadovai.

Akcijoje dalyvaus 40 maltiečių savanorių – moksleivių iš Medelyno progimnazijos, S. Šalkauskio ir Didždvario gimnazijų, studentų iš Šiaulių universiteto. Kai kuriems tai bus pirmasis savanorystės egzaminas daugiau kaip 900 metų gyvuojančioje, vienos seniausių pasaulyje labdaros organizacijų – Maltos ordino – įkurtoje pagalbos tarnyboje.

Kad vieniša senatvė sulauktų daugiau visuomenės rūpesčio ir užuojautos, Lietuvos maltiečiai jau dešimti metai visoje šalyje prieš Kalėdas organizuoja „Maltiečių sriubos“ akciją, kurios metu pasakoja apie šios organizacijos globojamus senolius, renkamos lėšos maltietiškos sriubos lėkštei.

Žinoma, kad maltietiškos sriubos lėkštė yra simbolis. Dviem tūkstančiams trims šimtams savo globotinių maltiečiai savanoriai už paaukotas lėšas ištisus metus nuveža įvairaus karšto maisto. Kartais tai būna vienintelis tų žmonių valgis, nes savų pinigų , užmokėjus už būstą ir vaistus, maistui nebelieka.

Į viršų