Etiketas – svarbus dalykas. O dar svarbiau suprasti, kad šis dalykas yra neatsiejamas nuo įvairių gyvenimo sričių. Dovanų dovanojimas – taip pat ne išimtis. Įdomu tai, kad didelė dalis žmonių netgi nustemba sužinoję, jog egzistuoja dovanų etiketas – neretai galvojama, kad galima bet kam bet ką dovanoti. Tačiau, ar tikrai?

Klausti, ko norėtum dovanų – tiesiog nemandagu

Yra dalykų, kurie tiesiog laikytini nepriimtinais be jokių paaiškinimų. Vienas tokių – klausti, ko asmuo norėtų dovanų. Tai daryti tiesiog nemandagu, ir tiek. Tačiau gera žinia ta, kad tikrai yra būtų kaip apeiti šitą klausimą ir vistiek išsiaiškinti, ko jums svarbus žmogus norėtų dovanų. Vienas tokių būdų tai padaryti, tiesiog pasinaudoti gudrybėmis: pavyzdžiui, vartant kartu prekių katalogą, lyg tarp kitko galima paklausti, ką jums svarbus žmogus galvoja apie vieną ar kitą gaminį. Taip pat galite paklausti, koks gaminys iš viso katalogo jam patiko labiausiai ir kokį, jei tik turėtų galimybę, norėtų įsigyti. Na, o išvydę pramogaujančius žmones, galite paklausti, ką jis galvoja apie šią pramogą. Egzistuoja ir dar daugiau sprendimų, kurie padės išsiaiškinti, ką dovanoti jums brangiam žmogui. Pavyzdžiui, tiesiog pasidomėkite, kokia informacija jums brangus žmogus dalijasi socialiniuose tinkluose – galite sužinoti apie pomėgius, apie kuriuos iki šiol dar nežinojote.

Asmeninės šventės ir reklaminės dovanos su firmos ženklu – nesuderinama

Ne paslaptis, kad asmeninės šventės paprastai yra pačios šilčiausios bei jaukiausios. Tačiau įdomu tai, kad dauguma žmonių galvoja, kad būtent tokiu švenčių metu galima dovanoti viską, ką tik norsi. Visdėlto, yra kai kas, ko tikrai būtina vengti: atminkite, kad asmeninės šventės ir reklaminės dovanos su firmos ženklu yra tiesiog nesuderinami dalykai. Tad, jei turite savo verslą, asmeninės šventės metu, jokiu būdu neįteikite dovanos su jo atributika.

Dovanos su humoristinėmis užuominomis, tik – žmonėms, kuriuos pažįstate ypač gerai

Labai dažnai yra sakoma, kad humoras – geriausias vaistas nuo visų ligų. Ir tame tikrai yra tiesos, nes dažniausiai tai suteikia labai daug gerų emocijų. Tačiau dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad tam tikros humoristinės užuominos gali sukelti ir blogas emociją – pyktį, sumišimą ar tiesiog liūdesį. Tad labai svarbu, kad dovanas su humoristinėmis užuominomis dovanotumėte tik tiems žmonėms, kuriuos labai gerai pastate, kurie jums yra ypač artimi; kurių humorą jausmą ir požiūrį į tam tikrus dalykus puikiai žinote.

Taigi, kaip matyti norintiems paisyti dovanų etiketo, teks laikytis įvairių reikalavimų. Tačiau tai tikrai neapsunkins dovanų paieškos ir jų įsigijimo – tereikia užsukti į Laisvalaikio dovanos. Jūsų lauks šimtai įdomių bei vertingų dovanų, o jų įsigijimas užtruks vos vieną minutę.

REKLAMA

 

Į viršų