Pirmosios dienos rūpinantis savo kūdikiu – gali tapti išties gąsdinančiomis. Rūpintis mažyliu išties sudėtinga, tenka nuolatos jautriai reaguoti į mažylio poreikius, stengtis išsiaiškinti, kas jį neramina, ką jam reikia ar trūksta. Sakoma, kad pirmieji mėnesiai būna patys sudėtingiausi ir reikalaujantys begalinės tėvelių ištvermės. Svarbu stengtis bent šiek tiek palengvinti savo kasdienybę, o tą padaryti galite išbandydami šiuos patarimus.

Skaitykite knygas apie mažylių priežiūrą. Besilaukiantys tėveliai išgyvena išties nepaprastą laikotarpį, kuris vieną akimirką džiuginą, o kitą jau priverčia nerimauti. Gimus vaikeliui ar dar jo belaukiant, kyla įvairiausi klausimai. Daugelį atsakymų galite rasti knygose, skirtose apie nėštumą, gimdymą ir kūdikių priežiūrą. Turėdami šalia knygą ne tik rasite atsakymus į klausimus, tačiau ir tuo pačiu jausitės ramesni. Tokias informacines knygas rengia profesionalūs psichologai, pediatrai, neurologai ir kiti specialistai.

Turėkite papildomas pakuotes sauskelnių. Visai nesvarbu, ar esate namuose, ar ruošiatės keliauti pasivaikščioti – pasirūpinkite, kad sauskelnių nepritrūktų. Namuose, pripildykite tam skirtą vietą, o išėjus iš namų – mažylio krepšelį. Taip nereikės jaudintis ir svarstyti, o ką gi reikės daryti, jeigu jos baigsis.

Pasirūpinkite papildomomis poromis drabužėlių keliaujant. Jeigu einate pasivaikščioti ar vykstate į svečius, nepamirškite pasirūpinti mažylio drabužėliais. Geriau įsidėti keletą porų šliaužtinukų ir marškinukų komplektų, kojinaičių, kepuraičių (priklausomai nuo metų laiko). Juk nutikti gali visko: mažylis gali apsipilti, įsitepti, sušlapti ir t.t.

Skystas muilas apiprausimui. Nepakeičiama priemonė tiek namuose, tiek krepšyje, kurią privalote visuomet turėti. Kokį skystą muilą rinktis? Geriausia perskaitykite sudėtį, ar ji natūrali, pasiteiraukite gydytojos ar išnagrinėkite forumus.

Drėgnos servetėlės. Dar vienas itin reikalingas daiktas kiekvienai dienai. Su jomis galite nuvalyti mažylio užpakaliuką, veiduką ar rankytes. Namuose galbūt dažniau naudojamas tik vanduo, tačiau vaikščiojant gryname ore ar svečiuose – tai nepakeičiamas kompanionas.

Vaiko kambarys. Daugelis tėvelių sutiks, kad pirmaisiais mėnesiais mažylis miega šalia tėvelių. Būtent dėl šios priežasties, svarbu pasirūpinti itin patogia ir funkcionalia mažylio lovyte. Svarbu, kad vienas lovytės šonas nusiimtų ir galėtų prisistumti prie tėvų lovos. Taip pat patogiau lovytė ant ratuku nei statoma, su stalčiais ir dar geriau – reguliuojama.

Nepamirškite kūdikio vystymo staliuko. Šis namų baldas taps nauju jūsų aksesuarų, kuris ypač pravers. Joje bus patogu pervystyti mažylį, o šalia galėsite susidėti visus šiam ritualui reikiamus reikmenis.

Vežimėlį rinkitės atsakingai. Pasivaikščiojimai mažyliui labai svarbūs, o patogiems išėjimams į lauką turi būti patogus vežimėlis. Pirmiausia jis turi būti nesunkus. Ne vienas pasakytų, kad vežimėlio įsigijimas ypač atsakingas pirkinys ir kone prilygsta automobiliui. Funkcijos ir kokybė ypač priklauso nuo kainos. Taip pat patogu prie vežimėlio įsigyti pritvirtinamą krepšį, kuriame patogiai susidėsite visus daiktus.

Pasiruošk maudymuisi iš anksto. Maudynės – tai dar vienas svarbus procesas. Svarbiausia susirinkti visą vonios reikmenų komplektuką iš anksto. Be abejonės, patogiausia maudytis vaikiškoje vonelėje, o greta jos svarbu pasiruošti, prausimosi priemones, rankšluostį su gobtuvu, termometrą. Vėliau prireiks ir daugiau dalykų: žirklučių, šukų-šepečio, kremuko kūneliui, drėgnų servetėlių.

Nepamirškite vaistinėlės. Namuose bei su savimi būtina turėti tokius medikamentus: spirito, priemonių nuo karščiavimo žvakučių ir sirupo pavidale, termometro kūno temperatūrai matuoti, vandenilio peroksido. Vaistinėlėje taip pat turi būti vatos ir sterilaus tvarsčio.

Žinoma, tai toli gražu dar ne visi patarimai, o dalis svarbiausių.

Reklama:

Daugiau informacijos:
https://little-goose.com/
https://mamyciuklubas.lt/vaikas/patarimai-jaunai-mamai-pagalbininkai-kasdieneje-mazylio-prieziuroje-dregnos-serveteles-huggies-55517/

Į viršų