Turite gana didelius miško plotus, kuriems būtini tvarkymo darbai? Kai kuriais atvejais tokių miško plotų tvarkymui jų savininkai neišleidžia nė cento. Dar dažniau nutinka taip, kad miškai sutvarkomi už tai net gaunant pinigų. Miško technika gali būti išsinuomojama kartu sudarant medienos pardavimo susitarimus. Tai reiškia, kad darbininkus miško tvarkymui galite samdyti kartu sudarydami medienos pardavimo sutartį.

Miško plotai gali būti parduodami medienos kritimui

Besidomintiems miško technikos nuomos paslaugomis, pirmiausia reikia suvokti, kad dabar yra galimybė ne tik išsinuomoti techniką, o tiesiog parduoti mišką kirtimui. Sudarius tokią sutartį, pagal visus galiojančius įstatymus, miško pirkėjas atvyksta į kliento sklypą ir išpjauna medžius pagal visus aplinkosaugos įstatymus ir sudarytą sutartį. Geriausia tai, kad tokių miško sklypų savininkams netenka sukti galvos dėl aplinkos tvarkymo, nes sutartis gali būti sudaroma taip, jog joje būtų numatyti ir aplinkos tvarkymo darbai.

Kalbant apie miško technikos nuomą bei miško pardavimą kirtimui, svarbu žinoti, kad darbus atliekantys specialistai gali naudoti pažangiausią techniką. Jos dėka net ir didelės šakos gali būti susmulkinamos taip, jog iš jų neliks nieko. Tačiau, nuomojantis tokią techniką miško kirtimams, svarbu viską nurodyti paslaugų sutartyje.

Technikos nuomos sąlygos turi būti aiškiai apibrėžiamos sutartyse

Didžiulė klaida būtų kliautis tik žodiniais susitarimais. Renkantis miško technikos nuomos paslaugas, sutartyje turi būti apibrėžiamos net ir smulkiausios detalės. Tai reiškia, kad joje reikėtų numatyti kokią techniką galima naudoti, kaip palikti iškirstą sklypą ir t.t. Matote, kai kuriais atvejais gali pasitaikyti nesąžiningų miškotvarkos įmonių, kurios palikdamos sklypą, jį kaip reikiant išdarko su savo technika. Tad, sutartyje būtinai numatykite, kad kokia technika galima dirbti ir kaip miško tvarkymo darbus atlikę darbininkai turėtų sutvarkyti aplinką.

Dažniausiai miškotvarkos darbų atlikimo metu aplinka sutvarkoma taip, kad sklypas būtų prieinamas labiau nei prieš tai. Tačiau, turėkite galvoje, kad visi darbai turi būti užbaigti saugiai. Tad, patartina reguliariai lankytis miško vietoje ir stebėti ar darbai atliekami neatmestinai. Tai ypač liečia šakų deginimą bei smulkinimą.

Reklama: Miškininkystės technika Intrac Lietuva

Į viršų