Pamažu artėjantis ruduo ir vis stipriau atvėstantys vakarai dažnai dar visai nenoromis priverčia susirasti šiltesnių drabužių bei įvairių šiltų užklotų. Pasikeitus orams imame ieškoti ir kitų būdų sušilti – geriame daugiau arbatos, vakarais mirkstame šiltoje vonioje. O štai turintys galimybę bent kartą savaitėje apsilankyti pirtyje tikrai nepraleidžia galimybės pasilepinti karštais garais ir atgaivinti ne tik kūną, bet ir protą. Vis dėlto, ruošiantis pasilepinti pirties malonumais, derėtų pasirūpinti ir keliomis detalėmis, kurios užtikrins geriausią kaitinimosi patirtį.

Rinkitės natūralaus pluošto rankšluosčius

Nusprendę lankytis pirtyje, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti aukštos kokybės rankšluosčiu. Patikimai drėgmę sugers ir sušalti išėjus iš pirties ar išlipus iš vandens tikrai neleis natūralaus pluošto rankšluosčiai. Štai lino ir medvilnės derinys – bene pats praktiškiausias pasirinkimas pirčiai. Lino pluoštas lengvai sugeria drėgmę ir taip pat lengvai džiūsta, todėl rankšluostis neapsunksta ir nelaiko drėgmės savyje. Tuo tarpu medvilnė puikiai praleidžia orą ir užtikrina netrikdomą kūno odos kvėpavimą. Beje, medvilninius rankšluosčius paprasta prižiūrėti, tad nei dėmės, nei kiti nešvarumai nekels jokių rūpesčių. Apžiūrėję gausų asortimentą pastebėsite, kad pirties rankšluosčiai yra išskirtiniai ir savo spalvų deriniais. Mielos spalvos padės lengvai rasti savąjį rankšluostį tarp kitų, o jo dydis užtikrins universalumą. Pirtyje didelis rankšluostis pasitarnaus ne tik kūnui šluostyti – jį galite susisukti kaip sijoną, prisidengti pečius ar pasitiesti ant pirties gultų.

Po pirties – jaukus chalatas

Ruošdamiesi pasimėgauti pirtimi nepamirškite ir chalato – jis apsaugos nuo staigių temperatūros svyravimų bei galimo peršalimo išėjus laukan ar tiesiog į vėsesnę patalpą. Tiesa, atminkite, kad šiam tikslui praktiškiau pasitarnaus lengvas medvilnės, frotinis ar veliūro chalatas, nes sunkaus audinio drabužis gerokai ilgiau džius ir jame ims kauptis įvairūs mikroorganizmai. Būtent todėl tokius chalatus tenka gana dažnai plauti, dėl ko išblunka spalvos ir audinys praranda savo formą. Tuo tarpu lengvučius chalatus pakaks tinkamai išdžiovinti, tad patogi forma ir puri medžiaga džiugins gerokai ilgiau. Be to, jaukus ir švelnus pluoštas užtikrins malonų sąlytį su oda ir tiks net itin jautrią odą turintiems žmonėms.

Vakarodami nepamirškite ir pledo

Natūralu, kad pirties malonumais dažniausiai mėgaujamasi savaitgaliais, kuomet mintimis nereikia skubėti atgal prie darbų. Po karšto garo dažnai liekama pasišnekučiuoti su bičiuliais ar artimaisiais, mėgstama pavakaroti ir lauke prie laužo. Jei nusimato toks pasėdėjimas, būtinai kartu su rankšluosčiu, chalatu, šlepetėmis bei kitais pirties reikmenimis pasiimkite ir šiltą pledą. Išėję iš pirties galite nepajausti vakaro vėsos, tačiau nepasisaugojus tai tampa tiesiu keliu į peršalimą. Aukštos kokybės pledas maloniai apgaubs šiluma bei padės išvengti ligos simptomų. Tokiam pasisėdėjimui praktiškiausia rinktis pledukus su vilna, pasižyminčius termoreguliacinėmis savybėmis. Pastarosios užtikrins komfortą ir neleis nemaloniai suplukti, kuomet kūnas dar nėra atvėsęs po pirties.

Į viršų