facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kompiuteriniai žaidimai daugumai Lietuvos gyventojų yra vienas iš populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų namuose, todėl nenuostabu, jog žaidimų paklausa nuolat auga. Viena iš priežasčių, lemiančių šio laisvalaikio populiarumą, – patogus formatas. Žaidėjai gali rinktis iš fizinių arba skaitmeninių vaizdo žaidimų, atsižvelgdami į asmeninius poreikius ir tai, kokią žaidimų įrangą naudoja namuose. Visgi, prieš nusprendžiant, kokio formato žaidimus norite pirkti, svarbu suprasti abiejų variantų pranašumus bei skirtumus.

Kodėl verta pirkti fizinius žaidimus?

2020-ųjų lapkričio mėnesį debiutavusios naujausios „Xbox Series X“ ir „PlayStation 5“ konsolės sukėlė perversmą žaidimų rinkoje tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Žaidėjai suskubo atnaujinti įrangą ir parduoti nebenaudojamus žaidimus bei konsoles, todėl šiuo metu PS4 ir „Xbox One“ žaidimai itin paklausūs. Internetinė žaidimų parduotuvė „Eneba“ siūlo žaidėjams palankią pardavimų platformą, kurioje galima prekiauti fiziniais žaidimais, konsolėmis bei jų priedais. Renkantis parduoti, žaidimai neužsilieka, taip atlaisvinate vietos namuose, o kartu susigrąžinate dalį išleistų pajamų.

Naudotų prekių prekyba suteikia progą ne tik užsiimti pardavimais, bet ir įsigyti žaidimų diskus žemesnėmis kainomis. Baigus nuotykius, žaidimą galima parduoti vėl. Ši alternatyva – puoselėja tvarumą, nes nenaudojami diskai patenka į kitas rankas, o ne į aplinką. Be to, susigrąžinama dalis išleistų pajamų. Dar viena priežastis įsigyti fizinius žaidimus – galimybė užsiimti diskų kolekcionavimu bei jų mainais su draugais. Ne vieno žaidėjo lentyną puošia vaikystės bei šiandienos laisvalaikį praturtinantys žaidimai, sukeliantys malonius, nostalgiškus jausmus.

Kodėl verta pirkti skaitmeninius žaidimus?

Skaitmenizavimas apima daugelį sektorių ir vaizdo žaidimų industrija – ne išimtis. Vis daugiau žaidimų prekių parduodama ir perkama būtent skaitmeniniu formatu, dėl daugelio priežasčių. „Steam“ žaidimai yra vieni perkamiausių PC vartotojų, o kitų populiarių platformų, kaip „Epic Games“ ar „Origin“, žaidimai taip pat pritraukia masinį žaidėjų dėmesį. Kas lemia skaitmeninių žaidimų populiarumą? Visų pirma, patogus formatas. Skaitmeniniai žaidimai yra susieti su vartotojo paskyra, todėl turimą žaidimą galite įdiegti bet kuriame atitinkamame įrenginyje.

Dar vienas šio formato žaidimų pranašumas – tai galimybė įsigyti prekę vos keliais paspaudimais. Tai yra ypatingai patogi parinktis, skatinanti skaitmeninių žaidimų paklausą. Svarbiausia yra tai, kad šio formato žaidimus galima įsigyti ženkliai pigiau renkantis įsigyti skaitmeninius aktyvavimo raktus. Žaidimų raktų kaina tiesiogiai priklauso nuo rinkos tendencijų bei pardavėjų tarpusavio konkurencijos, todėl šiuos žaidimus galima įsigyti pigiai. Žinoma, tokio formato žaidimai prisideda prie tvaresnės prekybos, todėl žaidėjai, kuriems aplinkosauga yra svaresnis klausimas, dažniau renkasi skaitmeninius žaidimus.

Kokio formato žaidimus rinktis?

Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra. Pasirinkimas galiausiai priklauso nuo pirkėjo poreikių bei biudžeto. Sparti skaitmenizavimo plėtra ir formato pranašumai skatina didėjančią skaitmeninių žaidimų paklausą, tačiau didelė dalis konsolių žaidėjų vis dar renkasi fizinius žaidimus dėl apčiuopiamos, sentimentalios vertės, bei galimybės vėl juos parduoti, ar keisti. Bet kuriuo atveju, tobulėjančios žaidimų kūrimo bei įrangos technologijos žada labai daug, todėl tikėtina, kad šis, nepatirtų įspūdžių kupinas hobis, populiarės ir toliau.

 

REKLAMA

Į viršų