„Jeigu turi gebėjimą mylėti, pirmiausia mylėk save“, - taip yra pasakęs vokiečių kilmės JAV poetas Charles Bukowski. Tačiau psichologai pastebi, kad įsisukus į kasdienę rutiną, dažnas žmogus pamiršta apie meilę sau: ima vis mažiau savimi rūpintis, ne tik fizine prasme, bet ir psichologine. Tad kaip vis dėlto puoselėti tą meilę sau. Juk artėja Valentino diena, tačiau tai nereiškia, kad būtinai turime ją su kažkuo praleisti. Tai vienas iš žingsnių, meilės sau link.

Meilė sau

Gyvename kultūroje, kurioje nebuvome mokyti meilės ir pagarbos sau. Meilę sau dažnai painiojame su savimeile ar egoizmu, kurie kelia ne pačius geriausius jausmus. Vis dėlto artėjant Meilės dienai norisi priminti tiek vyrams, tiek moterims, kad būti vienišiems nėra blogai, o puoselėti meilę sau – visiškai natūralu ir net būtina!

Meilė sau yra susijusi su tuo, ar gebame tiesiog būti, t. y. džiaugtis akimirka ir savimi, nuolat neieškodami vis naujo ir naujo tikslo. Šitai dažnai pamirštame, kai užsisukame savo darbuose ir tiksluose. Valentino dienos proga, kviečiame atlikti kelis žingsnius, kurie padės bent truputį išpuoselėti meilę sau.

Žingsniai meilės sau link

Meilė sau yra gilus besąlyginis ryšys, pasiryžimas niekada neapleisti savęs, nepaisant ar diena atrodo tamsi ar šviesi, sunki, palaikanti ar griaunanti. Todėl, pirmiausia sau kasdien reikėtų ištarti „Aš esu laimingas“. Tai kasdien kartodami po keliasdešimt kartų, tikrai tuo patikėsite ir net niūri diena neatims tos laimės.

Taip pat būtina priimti save tokį koks esi, o vis dėlto jei to padaryti negalite, vadinasi būti keistis: galbūt numesti svorio, galbūt pakeisti šukuoseną, o gal išsibalinti dantis. Kiekvienas turime tam tikrų kompleksų, kurie neleidžia pilnai atsiduoti sau.

Dovanos sau

Tai, kad Meilės dieną būsite vieni, nereiškia, kad negalite sau leisti įsigyti Valentino dovanos. Tokia dovana sau, taip pat gali puoselėti pasitikėjimą savimi, kurti laimę ar suteikti ramybę. Pavyzdžiui, SPA kuponas, tikrai atpalaiduos, pagražins odą, padarys ją švytinčią. Tuomet švytės ne tik oda, bet ir jūs pats! Na, o galbūt geriausia dovana – knyga? Ji taip pat gali padėti išgvildenti vidines problemas, atrasti sprendimus ir taip atrasti meilę sau.

Valentino diena – ne tik įsimylėjeliams

Iš tiesų, yra klaidinga manyti, jog Valentino diena skirta tik įsimylėjusioms poroms, sužadėtiniams ar sutuoktiniams. Vien pavadinimas Meilės diena, nusako, kad ji skirta meilei. Ir nebūtinai antrai pusei. Tai gali būti meilė tėvams, draugams, kaimynams, kolegoms ar tiesiog... sau... Tad nereikėtų šios dienos interpretuoti klaidingai.

Į viršų