facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Karantinas visiems mums atneša iššūkių. Nors nebevyksta įprasti renginiai ir atsiranda daugybė suvaržymų viešose vietose, bent jau savo namuose galime būti visiškai laisvi ir nė kiek nesivaržyti. Tačiau tuo pat metu iškyla nauji klausimai ir nauji rūpesčiai. Ką daryti, kai žymiai daugiau laiko praleidžiame namuose ir mums reikia žymiai daugiau laiko skirti buičiai? Juk nesinori kasdien tik plauti indus ir maksimaliai pavargusiems griūti į lovą. Reikia rasti būdus, kaip pasilengvinti buitį. Štai jums net septyni patarimai, kaip palengvinti buitį karantino metu.

Nesikelkite per vėlai

Vienas dalykas, kuris gana nepastebėtai griauna žmonių produktyvumą – per ilgas voliojimasis lovoje. Labai didelė dalis žmonių, kurie užima aukštas pareigas arba yra laikomi sėkmingais, keliasi gana anksti. Galbūt miega jie ir netrumpai, tačiau pasak jų – būtina iš lovos išlipti anksti, nes vėliau sunku pasivyti tuos, kurie darbus pradėjo prieš kelias valandas. Mūsų patarimas tiems, kurie nori efektyviai ir naudingai praleisti karantiną bei nesijausti slogiai – kelkitės anksčiau ir kibkite į darbus.

Užsisakykite maisto prekes į namus

Po to, kai atsibudote, prasimankštinote ir pradėjote savo dieną, iki pietų meto galite užsisakyti maisto prekes į namus. Dažniausiai toks apsipirkimo metas yra pats patogiausias, nes pietų maisto gamyba dažniausiai reikalauja daugiausiai pastangų ir ingredientų, todėl verta užsisakyti iš anksto. Be to, vakare esame labiau pavargę ir nesinori tįsti sunkių maišų ar praleisti daug laiko viską iškraunant ir dėliojant. Labai patogu, kad dabar galime užsisakyti maisto prekes į namus. Susidedame krepšelį internete - https://www.varle.lt/maisto-prekes/, užsakome ir palaukiame, kol prekės bus pristatytos.

Sunkiausius darbus darykite pirmoje dienos pusėje

Verta žinoti, kad mūsų organizmas yra surėdytas taip, jog produktyviausi esame ir tokiais jaučiamės tarp 9 ir 11 valandos, dieną. Dėl to patariame sunkiausius ir daugiausiai energijos ir koncentracijos reikalaujančius darbus pradėti daryti iki pietų. Jeigu sunkiausią dienos užduotį pasiliksite vėlyvam vakarui, gali būti, kad pritruks kvapo. Tačiau, jei susiplanuosite taip, kad viską pavyks pabaigti iki saulei nusileidžiant, jausitės geriau ir mažiau pavargę.

Vakare – mini SPA, kad atsipalaiduotumėte

Jeigu norite, kad darbus buityje atlikti būtų lengviau, o ne sunkiau, privalote derinti atsipalaidavimą su darbu. Negalima vien dirbti, tačiau taip pat negalima vien tik atsipalaiduoti ir tinginiauti. Turbūt geriausias rėžimas ir toks, prie kurio lengviausiai prisitaikysite jūs patys – dirbama pirmoje dienos pusėje, ilsimasi vakare.

Atsipalaidavimui reikėtų rinktis kūną atpalaiduojančias procedūras arba veiklas. Karantino metu pravers masažuojančios kojų vonelės, galima prisileisti vonią, klausyti muziką ar tiesiog ištiesti kojas ant sofos bei pažiūrėti filmą užtemdžius šviesas. Tiek vyrai, tiek moterys turėtų savo kūnui parodyti dėmesį bei juo pasirūpinti, kadangi darbas buityje atsilieps sveikatai.

Neleiskite, kad darbai kauptųsi – darykite viską neatidėliodami

Net ir likę pačioje patogiausioje vietoje – namuose, negalvokite, kad galima pernelyg atsipalaiduoti. Reikėtų stengtis visus buities darbus ir netikėtai atsiradusias užduotis atlikti kuo įmanoma greičiau. Pastebėta, kad žmogus psichologiškai sunkiai prisiverčia daryti tuos darbus, kuriuos pasirinko atidėlioti. Jeigu norite žinoti skaičius, yra maždaug 50-60 proc. didesnė tikimybė, kad darbo nebeatliksite, jeigu jį atidėsite ilgiau nei 4 dienas.

Susidarykite tvarkaraštį

Pasidarykite savaitės darbų tvarkaraštį. Planuokite į priekį, tačiau palikite šiek tiek vietos nenumatytiems atvejams, mat, jų tikrai gali iškilti. Tvarkaraštis leis organizuotai ir optimaliai padaryti viską, ko reikia bei palengvins buitį.

Atnaujinkite kai kurią įrangą
Karantinas yra puiki proga pakeisti tai, kas sena į tai, kas nauja ir gera. Susidėvėjusios lemputės, sulūžusios lentynos, išklerę rozetės, svirduliuojančios kėdės ar girgždantys vyriai. Galima viską pasidaryti taip, kad po karantino namai vėl kvepėtų naujumu ir modernumu. Paskirkite savo laiką buities atnaujinimui ir tikrai palengvinsite savo darbus ateityje.

Na ir jeigu reikės išeiti į lauką, priimti svečius arba nuvykti į kokią nors parduotuvę patiems – nepamirškite išlikti saugūs. Plaukite ir dezinfekuokite rankas, nepamirškite veido kaukės, nesibūriuokite ir nekontaktuokite be būtino reikalo. Taip apsaugosite save ir kitus.

REKLAMA

Į viršų