facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2020 metų pavasarį Poezijos paukštė nenutūpė Šiauliuose. Pasaulinė pandemija sustabdė šalies, miesto ir regiono literatų planus. Gyvų „Poezijos pavasario“ skaitymų dėl paskelbto karantino nebuvo.

Kelmės literatai, vadovaujami Viktoro Gulbino, rado išeitį: sukvietė literatus, bardus iš visos Lietuvos nusifilmuoti ir atsiųsti į biblioteką videomedžiagą. Taip gegužę gimė jų bendras bekontakčio formato video – „Poezijos pavasarėlis“. Gerą kelmiškių idėją nusižiūrėjo šiaulietė lituanistė, literatė Angelė Bražaitė, kuri pasiūlė Šiaulių miesto viešosios bibliotekos „Aido“ filialo Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Laimutei Šileikienei sukviesti Saulės miesto, apskrities, Šiaurės Lietuvos poetus nusifilmuoti ramioje aplinkoje ir atsiųsti po 2 naujausias dainas ar eiles.

Atsiliepė Šiaulių literatai tiek iš „Verdenės“, tiek iš „Menų šaltinio“.

Aktyviai ragino, kvietė įsitraukti į „medunešį“ ir Žiemgalos Bite pasivadinusi poetė Birutė Kriščiūnaitė, kuri prikalbino ir du silpnaregių literatų sambūrio „Menų sodo“ jaunuolius – Luką Gabalį ir Ramūną Mendelį, taip pat visų gerai pažįstamą miesto literatą Jaunių Kulnį.  Atsišaukė bičiuliai iš Joniškio, Pakruojo, Raseinių, Kelmės, Mažeikių,  Akmenės. Įdomu tai, kad dalyvavo net dvi sutuoktinių poros: Jonas ir Rasa Driežiai iš Šiaulių apskrities (įdainavo dvi lyrines balades) bei literatai Inta ir Mindaugas Bulaičiai iš Pakruojo „Židinio“.

Kūrėjų vasaros įspūdžius, išgyvenimus į vieną bendrą „korį“ sudėliojo bibliotekos IKT specialistas Tomas Januškevičius. 35 minučių trukmės filme yra 15 moterų, merginų ir 11 vyrų, vaikinų. Prie „Vasarvidžio medunešio“ video prisidėjo darni komanda:  Angelė Bražaitė bei Tomas Januškevičius (montažas, scenarijus), Laimutė Šileikienė, suruošusi saldžias dovanėles, asmenines padėkas, projekto kvietimą, vinjetę sukūrė dailininkė Dalia Brazlauskienė.

„Vasarvidžio medunešio“ premjera įvyko „Aido“ bibliotekoje.

Videofilme yra viena skaidrė, kurioje įrašyti miesto poetės Janinos Jovaišaitės žodžiai iš eil. „Trys paukščiai liepoje“:
Irisų geltoną ir violetinę šviesą,
Debesį, danguje pakabintą,
Knygą, atverstą ant stalo,
Sudėjau į kuparą.

Dabar  kūrėjų tekstai negali niekur pradingti kaip iš kuparo arba avilio, kiekvienas užpildė saldaus korio akelę – kas tik nori ir kada nori gali „paragauti“, paklausyti širdimi parašytų žodžių YouTub'ėje ar Facebook’e.

Į viršų