facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Namuose, kuriuose auga maži vaikai, pasiruošimas miegui gali lengvai virsti tėvų kantrybės išbandymu. Aš dar nepavargęs, aš dar noriu pažaisti, dar vieną filmuką, pasaką ar sausainį – rodos, nėra ribų vaikų išradingumui, ieškant dingsties pratęsti dieną. Vis tik kokybiškas poilsis svarbus tiek vaiko, tiek visos šeimos gerai savijautai. Keletas nedidelių korekcijų vakaro rutinoje gali ženkliai sutrumpinti kelią iki lovelės.

Dažnai svarbiausia priežastis, kodėl vaikai taip nenoriai susitaiko, kad diena baigėsi ir metas ilsėti, yra ta, kad jiems patinka leisti laiką namie su tėvais. Tėvams būna rimtas kantrybės išbandymas jau gulint lovelėje atsirandantys neatidėliotini reikalai: bent tris kartus nueiti į tualetą, atsigerti iš žalio puodelio, susirasti mylimiausią meškutį, po to ir brangiausią kiškutį ir taip toliau. Dažnai ši pageidavimų „koncerto“ karuselė užsisuka dėl to, kad vaikas nesąmoningai siekia laimėti dar šiek tiek laiko su mama ar tėčiu. Šį dėmesio troškulį galite numalšinti vakare skirdami vaikui 15 minučių asmeninio laiko. Tiek laiko mama arba tėtis turėtų leisti laiką su vienu vaiku, kartu veikdami bet ką, kas patinka vaikui: skaitydami knygelę, statydami „Lego“, šukuodami lėles ar leisdamiesi lenktynių. Tikrai verta išbandyti, juolab, kad užtruksite tik 15 minučių ir jas su vaiku praleisite smagiai, o ne derėdamiesi dėl ketvirto vizito į tualetą būtinybės.

Pasiruošimas miegui bus paprastesnis, jei visa šeima žinos vakaro rutiną – kiekvieną vakarą, tuo pačiu laiku, ta pačia seka bus kartojami veiksmai. Visos šeimos yra skirtingos, todėl svarbu sukurti tokią rutiną, kuri atitiktų jūsų šeimos poreikius ir pomėgius. Vaikai ramiau reaguos į raginimą ruoštis miegui, kai žinos vakaro seką, pavyzdžiui, susitvarkius žaislus einama praustis, o tuomet užsivelkama mėgstama pižama ir lovoje skaitomos knygelės. Tiek tėveliams, tiek vaikams gali pagelbėti ryškus ir aiškus žaislų tvarkymosi laiko pasižymėjimas ant sieninio laikrodžio ciferblato. Žinoma, nereikia taip patobulinti iš močiutės paveldėto laikrodžio, tačiau tikrai nepatirsite didelių nuostolių savo reikmėm pritaikydami nebrangų paprastą baltą laikrodį.

Natūralu, kad ruošimasis nakties poilsiui dažnam vaikui atrodo žymiai nuobodesnis užsiėmimas nei žaidimas. Pasitelkus šiek tiek išmonės bei fantazijos susiruošimas miegui taip pat gali tapti ypatinga dienos patirtimi. Tėveliams pasiruošimą miegui palengvins įvairios vaiko širdžiai mielos detalės: žaisminga patalynė, miela pižama (dailių vaikiškų miego rūbų rasite https://www.utenostrikotazas.lt) ar mylimas žaisliukas. Vaiką džiugins mintis, kad jį į sapnų karalystę lydės mėgstami pasakų ar filmukų personažai, todėl nereiks aplink sukiotis vis primenant, kad metas apsivilkti pižamą. Labai pasiteisinti gali ir kitos tiesiogiai su miegu nesusijusios asociacijos, pavyzdžiui, tik atsigulus į lovelę paties vaiko įjungiama naktinė lemputė.
Pabandykite bent dvi savaites paeksperimentuoti skirdami 15 minučių asmeninio laiko vaikui, sudėliodami aiškią vakaro rutiną ir pasirūpindami bent vienu vaiką džiuginančiu miego atributu. Toks bandymas nekainuos nei daug laiko, nei pinigų, o gali ženkliai palengvinti visos šeimos pasiruošimą miegui.

Į viršų