facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių Trečiojo amžiaus universitetas mini 20-ies metų jubiliejų. Ta proga Šiaulių universiteto lietuvių filologijos ir komunikacijos IV kurso studentės surengė iškilmingą šventę. Šventės metu buvo sakomos kalbos, vyko smagi viktorina. Taip pat į dangų buvo paleista dvi dešimtys balionų su palinkėjimais.

Linkėjo sveikatos ir džiaugsmo
Nepabūgę vėsaus oro, prie Povilo Višinskio paminklo geltonos spalvos akcentais pasipuošusi būriavosi universiteto bendruomenė, studentai, šiauliečiai ir garbingi svečiai. Renginio metu Šiaulių Trečiojo amžiaus universiteto rektorius Stanislovas Algimantas Baublys kalbėjo, kad minima data, jam labai ypatinga. „Dvidešimtmetis yra ta data, kai jau tampi pilnamečiu“, – sakė jis.

Rektorius priminė, kad šiuo metu Trečiojo amžiaus universitete veikia 8 fakultetai: Turizmo ir kraštotyros; Dvasinio tobulėjimo; Žmogaus ir aplinkos pažinimo; Kultūros ir meno; Praktinių veiklų ir saviraiškos; Sveikatos; Humanitarinis; Teisinių žinių.

„Dabartiniu metu patys skaitlingiausi fakultetai yra Kultūros ir meno bei Turimo ir kraštotyros. Tai turbūt visiems suprantama, nes tai susiję su pramogomis, iškylomis, susitikimai su žinomais žmonėmis“, – sakė A. Baublys.

Jis išreiškė viltį, kad ateityje vyresnio amžiaus šiauliečiai susidomės ir kitais fakultetais, palinkėjo jiems sveikatos bei priminė, kaip svarbu džiaugtis dabartiniu gyvenimo tarpsniu: „Nėra senų žmonių, yra tik patyrę žmonės, kurie moka džiaugtis gyvenimu ir džiaugsmo liga užkrėsti kitus.“

Sveikinimo žodžių negailėjo ir Humanitarinio fakulteto dekanė Džiuljeta Maskuliūnienė. Ji kalbėjo, kad visuomenė gali būti laiminga tik ta, kuri yra dėmesinga garbaus amžiaus ir jau profesinę karjerą baigusiems žmonėms.

„Trečiojo amžiau universitetas yra ta viena, kur visi šie žmonės turi galimybę ateiti ir dalyvauti universiteto paskaitose. Pilnos auditorijos rodo, kas tos paskaitos yra tikrai įdomios, reikšmingos ir reikalingos“, – akcentavo D. Maskuliūnienė.

Ji sakė, kad kai kurie studentai universitetą lanko jau 17 metų. Kiekvieną pavasarį jiems įteikiami nauji diplomai. Dekanės nuomone, dėl to verta pasidžiaugti, nes mokymosi visą gyvenimą strategija turi būti kiekvieno iš mūsų galvose.

Akcentavo mokymosi visą gyvenimą svarbą
Po sveikinimo žodžių su linkėjimais universiteto rektorius į dangų paleido dvidešimt geltonų balionų. Šiaulių universiteto IV kurso studentės kvietė susirinkusiuosius dalyvauti viktorinoje, kurioje šiauliečiai turėjo pasidalyti žiniomis apie Šiaulių Trečiojo amžiaus universiteto įkūrimą, gyvavimo laikotarpį, veiklą. Visiems viktorinos dalyviams įteikti Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigti prizai.

Visi susirinkusieji su Šiaulių Trečiojo amžiaus universiteto bendruomene susivienijo masinei dainai. Žmogaus ir aplinkos pažinimo fakulteto dekano Edvardo Gribačiausko vedami studentai sudainavo dainą, atspindinčią universiteto veiklos misiją – „Mes išliksim jauni“. Būtent aktyvi Trečiojo amžiaus universiteto veikla, paskaitos suteikia žmonėms galimybę mokytis visą gyvenimą, aktyviai dalyvauti veiklose, tobulėti ir prasmingai leisti laisvalaikį.

Renginį vainikavo studenčių paruošti skanėstai bei arbata Trečiojo amžiaus universiteto bendruomenei, šventės svečiams.

Primintina, kad Trečiojo amžiaus universitetas Šiauliuose buvo įkurtas 1999 m. spalio 1 d. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių gydytojos Birutės Paplauskienės ir inžinieriaus Vaclovo Vingro iniciatyva. Jau dvidešimt metų organizacija vienija daugiau nei 800 studentų, kurie ne tik mokosi, bet ir aktyvia, visuomeniška veikla atkreipia visuomenės dėmesį į mokymosi visą gyvenimą prasmę.  

DSC 0840 Copy

Šventės dalyviai buvo vaišinami įvairiais skanėstais.
Ramūno SNARSKIO nuotr.

Į viršų