Kalėdos daugeliui siejasi su gerumo akcijomis, dovanomis, noru pabūti artimų žmonių rate.

LPF SOS vaikų kaimų Lietuvoje vaikų dienos centro „Parama šeimoms“ socialinio darbo vadybininkėms Ritai, Gintarei, Robertai, Ilonai tai kasdienybė. Jos ne pirmus metus rengia šventes savo dienos centro ir kuruojamų Zoknių rajono šeimų vaikams. Be abejo, vaikai laukia dovanų. Tačiau Kalėdos –  ne vien dovanos. Svajonių išsipildymo akcija turėtų prilygti stebuklui.  

Koks stebuklas mieliausias? Kada jį patiria visa šeima. Ritos nuomone, didžiausias stebuklas yra bendravimas, kai šventei ruošiasi visa šeima.

Tokį stebuklą sukurti pavyko, nes atsirado puiki savanorių komanda iš Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių daugiafunkcinio centro. Entuziastingosios Renatos Balinskienės paraginti moksleiviai, vadovaujami vyresniojo tikybos mokytojo Remigijaus Čepo, užsidegė noru padėti Zoknių vaikams susikurti Kalėdas. Jų idėjai pritarusi direktorė Janina Banienė skyrė mikroautobusiuką.

Linksmoji komanda  susikrovė popieriaus, dažų, kitokio gero ir atvyko į dienos centrą, kur  brangių svečių  laukė ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai.  

Šeimos labai entuziastingai įsitraukė į veiklą. Socialinio atvejo vadybininkė Rita su kolegėmis negali atsidžiaugti, kaip gražiai šeimos bendravo, tarėsi, kartu  lankstė, piešė, klijavo angelus, kūrė girliandas. Už savo darbelius buvo apdovanoti ir galėjo juos parsinešti, namus papuošti.

Nepaprastas šurmulys kilo, kai pro langą įsiropštė Kalėdų Senelis. Mažesnieji vaikai skubėjo deklamuoti išmoktų eilėraščių ar įspėti Senelio (mokytojo Remigijaus) užmintą mįslę ir gauti dovanų. Anot socialinio darbo atvejo vadybininkės Gintarės, širdį glosto matant tikrosios savanorystės vaisus: vaikai padėjo vaikams ir jų tėvams atrasti Kalėdas. Malonus tarpusavio ryšys, pagalba suteikė  džiaugsmo tiek  vaikams, tiek suaugusiems. Pavenčių mokiniai ruošiasi atvykti dar ne kartą, net spektaklį pastatyti.

Smagu, kai atsiranda gerų žmonių, su kuriais galima pasidalyti ir džiaugsmais, ir   rūpesčiais.

Dovanomis aprūpino Šiaulių Rotary klubas „Saulė“.

Į viršų