Šiaulių miesto mokyklų, lopšelių darželių paramos akcija „Laimės keksiukai“ įvyko jau ketvirtąjį kartą. Vykusių pirmųjų dviejų akcijų metu už kepinius surinkta suma buvo skirta ir mažiems, ir dideliems miesto gyventojams, besigydantiems nuo onkologinių ligų. O pernai ir šiemet Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklos, kitos įstaigos, globojamos Švietimo skyriaus ir Lietuvos paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“, akcijos metu suaukotas lėšas skyrė ir skiria visos Lietuvos vaikams, kuriuos palietė onkologinė liga.

Pernai šiauliečių parama nukeliavo mažiesiems Laurynui ir Domui, besigydantiems nuo akių vėžio.

Šiemet akcijos dalyviai stengėsi pasibelsti į šiauliečių, miesto svečių širdis vardan 15-metės Austėjos. Mergaitei reikia 15 tūkst. eurų kainuojančio kojos protezo ir daugkartinio gydymo Vokietijoje, tad tokia suma eilinei lietuvių šeimai yra labai didelė, beveik neįmanoma (Austėjos tėtis ir mama šeimoje augina dar du mažesnius vaikučius).

Paramos akcija „Laimės keksiukai“ miestiečiams pristatyta pėsčiųjų bulvare, pagrindinėje scenoje, šalia kartu startavusio dviejų dienų renginių ciklo „Kelionių ir saldumynų Kalėdos“.

Paramos akcijoje šiemet apsisprendė dalyvauti 31 švietimo įstaiga: 9 lopšeliai darželiai, 12 progimnazijų, 8 gimnazijos, Normundo Valterio Jaunimo mokykla, Šiaulių „Ringuvos“ specialioji mokykla.

Į akcijos prasmę gilintasi per pamokas, klasių valandėles, bendruomenių Padėkos vakarus. Keksiukus mokyklose, namie kepė mamos, tėčiai, mokytojai, mokiniai, bendraminčių grupelės. Keksiukų nusipirkti buvo galima nusipirkti mokyklose, darželiuose, įvairiose miesto erdvėse, šalia kai kurių prekybos centrų ir kt.

Kalėdų dvasia, kviečianti įprasminti savo kasdienybę rūpinantis kitais, taip pat apsilankė Prekybos ir verslo skyriuje. Čia bendruomenė organizavo labdaringą akciją, kurios metu mokytojai ir mokiniai kartu su NATO kariais bei paliatyvios pagalbos ir slaugos centro darbuotojomis kepė imbierinius ir šokoladinius sausainius, juos dekoravo. Sausainiai parduoti Didžiosios Kalėdinės mugės, kuri vyko Šiaulių miesto bulvare, metu. Visi surinkti pinigėliai perduoti paliatyvios pagalbos ir slaugos centrui kvėpavimo aparatui įsigyti.

Į viršų