Į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūrą kreipėsi Kelmės rajono Pakupelkio kaimo gyventoja ir pranešė norinti gyvūnų globėjams perduoti gandrą. Aplinkosaugininkai paukštį paėmė ir pervežė į Šiaulius.

Praėjusią savaitę Kelmės rajono agentūros darbuotojai vyko į Šaukėnų seniūnijos, Pakupelkio kaimą. Vietos gyventoja pranešė norinti gyvūnų globėjams perduoti baltąjį gandrą. Moteris paaiškino radusi paukščio jauniklį, iškritusį iš gandralizdžio. Kelmės rajono gyventoja gandrą globojo, prižiūrėjo, augino. Artėjant šaltajam laikotarpiui moteris paukštį nusprendė perduoti globoti Gyvūnų globėjų asociacijai.

Aplinkosaugininkai paukštį nuvežė į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą. Tolimesnei globai jis bus perduotas Gyvūnų globėjų asociacijai.

Nuo mažens nelaisvėje užaugintas paukštis vargu ar begalės savarankiškai gyventi laisvėje. Žmonės myli gamtą ir kartais perdėtai linkę rūpintis gyvūnais, ypač mažais ir silpnais. Deja, rūpestis gali pakenkti. Gyvūno jauniklį ar paukštį radę žmonės, gabenasi jį į namus, o vėliau aplinkosaugininkams ir gyvūnų globos specialistams tenka spręsti, ką daryti su iš laukinės gamtos paimtais gyvūnų jaunikliais.

Aplinkosaugininkai primena, kad savavališkai gyvūną iš gamtos paėmusiam žmogui gresia atsakomybė ir finansiniai nemalonumui. Visi neteisėtai paimti gyvūnai gali būti konfiskuoti, o jeigu gyvūnas dėl jį paėmusio žmogaus kaltės kristų, bus skaičiuojama gamtai padaryta žala. Už sunaikintą briedžio jauniklį tektų sumokėti 3040 Eur, stirnos ar vilko jauniklį – po 870 Eur, už pilkojo kiškio jauniklį – 290 Eur. Be to, už neteisėtą gyvūnų paėmimą gresia administracinė atsakomybė. Priklausomai nuo to, iš kur buvo gyvūnas paimtas ir ar buvo padaryta žala gamtai, bauda gali siekti nuo 57 iki 289 eurų.

Parengta pagal ŠRAAD

Į viršų