Tel./Fax.: 8 (41) 52 38 52 El. paštas: info@snaujienos.lt 

REKLAMA

REKLAMA

There are No Adverts to Display

Pamiršote slaptažodį? Pamiršote prisijungimo vardą? Registruotis
Pradžia Naujienos Pinigai Gyventojai jau gali deklaruoti pajamas už 2011 metus

Gyventojai jau gali deklaruoti pajamas už 2011 metus

E.PAŠTAS Spausdinti PDF

Mindaugas LAURINAITIS

Šiais metais padaugėjo asmenų grupių, kuriems pagal įstatymus privaloma deklaruoti 2011 metais gautas pajamas. Valstybinė mokesčių inspekcija kovo 14 dieną suformavo preliminarias elektronines pajamų deklaracijas gyventojams ir ragina nedelsti pradėti jas pildyti, kadangi pavėlavusieji gali sulaukti inspektorių vizito, kuris baigsis ne tik bauda, bet ir delspinigiais.

Deklaruoti pajamas būtina iki gegužės 2 dienos

Pajamos deklaruojamos nuo kalendorinių metų sausio 1 dienos iki gegužės 2 dienos. Gyventojai mokesčius deklaruoti gali dviem būdais: užpildę popierines deklaracijos formas arba pateikę elektronines jų versijas – prisijungę prie Elektroninės deklaravimo sistemos. Pastaruoju būdu, pasak Šiaulių Apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) atstovės spaudai Elonos Limantienės, elektroniniu būdu deklaracijas pildyti yra ne tik greičiau, bet ir paprasčiau bei pigiau. Jas galima užpildyti bet kuriuo paros metu, bet kurią savaitės dieną, bet kurioje vietoje – svarbiausia turėti prieigą prie interneto. Priešingai nei pirmuoju atveju, kai deklaracijas galima pateikti tik darbo dienos metu ir tose mokesčių inspekcijose, kurios yra priskirtos pagal asmens registruotą gyvenamąją vietą.

Dažnai būna, kad vyresni gyventojai nepasitiki elektroninėmis paslaugomis, tačiau E. Limantienė tikina, kad elektroninės deklaracijos yra saugios ir patikimos, tad gyventojams nereikėtų baimintis. Elektroninėje sistemoje gyventojai taip pat gali pateikti prašymą skirti 2 procentus nuo pajamų organizacijoms ir politinėms partijoms. Tie, kurie skirdavo paramą kasmet tai pačiai organizacijai, nuo šiol galės pateikti vieną prašymą penkerių metų laikotarpiui.

Padaugėjo asmenų, kuriems privaloma deklaruoti pajamas

Šiais metais gyventojų laukia keletas naujovių. Esminių pakeitimų pačioje pajamų deklaracijoje nėra, tačiau buvo išplėstos asmenų grupės, kurios pagal įstatymus privalo pateikti deklaracijas už gautas pajamas per 2011 metus.

„Privalančiųjų deklaruoti pajamas ir turtą sąrašas yra papildytas. Nuo šių metų turto ir pajamų deklaracijas pateikti privalo kredito įstaigų tarybų ir (ar) valdybų nariai, administracijų vadovai, pavaduotojai ir jų šeimų nariai, viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo tarybų ir (ar) valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausieji redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir jų šeimų nariai, finansininkai. Taip pat – tie gyventojai, kurie politinės kampanijos dalyviui (-iams) per praėjusius metus paaukojo daugiau kaip 40 litų.“ - „Šiaulių naujienoms“ teigė E. Limantienė.

Gyventojai turėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad nebeliko galimybės pateikti pajamų deklaracijas per darbdavį.

„Šiais metais GPM deklaraciją privalo pateikti visi ūkininkai − pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai, o jų pajamos iš žemės ūkio veiklos apmokestinamos 5 procentų pajamų mokesčio tarifu, ir tie ūkininkai, kurių pajamos per mokestinį laikotarpį viršijo 10 tūkstančių litų.“ - apie pasikeitimus pasakojo E. Limantienė.

Užuomaršos bus baudžiami

Paklausta, kas laukia gyventojų, kurie pamirš pateikti pajamų deklaracija laiku, arba pildydami padarys kokių nors klaidų (pavyzdžiui, sumažins mokesčių bazę, nurodys netikslius duomenis ar pan.), E. Limantienė įspėjo gyventojus būti sąžiningais ir nelaukti paskutinės dienos.

„Nereiktų laukti paskutinės balandžio savaitės, kai baigiasi deklaravimo terminas. Metas dabar teikti deklaracijas. Tikrai sulauksite mokesčių administratoriaus kvietimo pokalbiui dėl nepateiktos deklaracijos. Be to, bus skaičiuojami delspinigiai.“

Gyventojai gali būti baudžiami ir dėl neteisingai įvestų duomenų arba jeigu nepateikė ar vėlavo pateikti deklaracijas, nors pagal įstatymus šiems asmenims jas pateikti buvo privaloma. Jiems bus surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas.

„Beje, priminsiu, kad deklaracijas privalo pateikti individualiai dirbantys gyventojai, tai yra tie, kurie mokesčių inspekcijoje buvo įregistravę individualią veiklą pagal pažymą arba įsigiję verslo liudijimą. Taigi šie gyventojai, gavo pajamų ar ne, deklaracijas už 2011 metus privalo pateikti.“ - kalbėjo E. Limantienė.

Daugiau informacijos internete arba trumpuoju numeriu

Kilus bet kokiems neaiškumams dėl pajamų deklaracijos pildymo arba norint pasitikslinti, ar konkretiems asmenims šias deklaracijas privaloma pateikti, E. Limantienė patarė kreiptis į vietos mokesčių administratorių. Neišeinant iš namų galima konsultuotis su specialistais – paskambinus trumpuoju numeriu 1882.

Išsamią informaciją galima rasti ir VMI interneto svetainėje, Elektroninėje deklaravimo sistemoje, kurią galima pasiekti adresu https://deklaravimas.vmi.lt.

Tie, kurie turi anketas socialiniame tinkle „Facebook“, gali rasti Elektroninio deklaravimo sistemos profilį https://facebook.com/e.deklaravimas, kuriame yra nemažai informacijos bei atsakymų į klausimus apie turto ir pajamų deklaravimą.

 

Pridėti komentarą

Jūsų vardas:
Komentaras:

Reklama

Reklama

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien369
mod_vvisit_counterŠi mėnesį7428
mod_vvisit_counterIš viso29345950

Šiuo metu naršo: 6