2016 m. UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrą Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda pradėjo triuškinančia pergale. Galingai rungtynes pradėjusios Lietuvos čempionės 13:0 (7:0) nepasigailėjo turnyro debiutančių Kriulenio „ARF Criuleni“ futbolininkių iš Moldovos ir 7-oje atrankos grupėje, kuri vyksta Airijoje, į savo sąskaitą įsirašė pirmuosius tris taškus.

Primename, kad atrankos grupėje varžosi keturios komandos. Be jau minėtų klubų šioje grupėje taip pat kovoja Veksfordo „Youths“ (Airija) bei Šymkento „BIIK-Kazygyurt“ (Kazachstanas).

Susitikimą aktyviau pradėjo „Gintros-Universiteto“ žaidėjos. Vos po kelių minučių po puikaus perdavimo iš gilumos viena prieš varžovių vartininkę atsidūrė Simona Veličkaitė, tačiau pastarosios smūgį atrėmė užtikrintai sužaidusi moldovė. Prabėgus kelioms akimirkoms buvo pelnytas pirmasis įvartis – jo autore tapo Tatjana Kozyrenko. Dar po trejų minučių po tikslaus perdavimo nuo kampinio gairelės pasižymėjo Zenatha Coleman.

Moldovos čempionės ir toliau sunkiai orientavosi aplinkoje, o šiaulietės po dar vieno tiksliai sužaisto kampinio ėmė triuškinti varžoves. Aukščiausiai baudos aikštelėje iššokusi T. Kozyrenko smūgiu galva nukreipė kamuolį į tinklą – 3:0.

25-ą rungtynių minutę ta pati T. Kozyrenko išprovokavo pražangą baudos aikštelėje, kurią tiksliu smūgiu nuo vienuolikos metrų žymos įvarčiu pavertė Ana Alekperova – 4:0. Tikrą košmarą išgyvenusios moldovės iki pirmo kėlinio pabaigos į savo vartus praleido dar tris įvarčius – kamuolį į tinklą pasiuntė Simona Veličkaitė, „hat tricku“ pasižymėjo T. Kozyrenko bei įspūdingu tolimu smūgiu varžovių vartininkę dar kartą nuginklavo Dovilė Gailevičiūtė – 7:0.

Antrajame kėlinyje žaidimas kiek sulėtėjo, tačiau situaciją aikštėje ir toliau sėkmingai kontroliavo šiaulietės. Įvarčio po pertraukos teko laukti 15-ą minučių. Savąjį „pokerį“ pelnė „Gintros-Universiteto“ ukrainietė T. Kozyrenko. Lietuvos čempionės iki pat paskutinės akimirkos stengėsi neatsipalaiduoti bei realizuoti susikurtas progas, nes įvarčių pranašumas atrankos turnyre taip pat gali turėti svarbią reikšmę. Nuaidėjęs finalinis arbitrės švilpukas Voterfordo miesto stadione užfiksavo rekordinę „Gintros-Universiteto“ pergalę UEFA moterų Čempionių lygos varžybose – 13:0.

„Gintrai-Universitetui“ įvarčius pelnė: T. Kozyrenko (‘9, ’17, ’32, ’60) – 4, S. Veličkaitė (’29, ’72, ’88) – 3, D. Gailevičiūtė (’41, ’70) ir Z.Coleman (’12, ’90) – po 2, A. Alekperova (’25) ir L. Vaitukaitytė (’81) – po 1.

„Gintros-Universiteto“ sudėtis: Greta Kaselytė, Algimantė Mikutaitė (46 min. Samanta Karasiovaitė), Ana Jelenčič (58 min. Ugnė Šmitaitė), Laetitia Chapeh Yimga, Dovilė Gailevičiūtė, Liucija Vaitukaitytė, Ana Alekperova, Vestina Neverdauskaitė, Simona Veličkaitė, Zenatha Coleman, Tatjana Kozyrenko (66 min. Thomalina Adams).

Kitas UEFA atrankos rungtynes „Gintra-Universitetas“ žais ketvirtadienį, rugpjūčio 25 dieną. Mūsiškių varžovėmis bus šeimininkė Veksfordo „Youths“ komanda.