„Šiaulių“ krepšininkai po dramatiško mūšio išplėšė pergalę prieš įsibėgėjusią „Nevėžio“ ekipą –  82:80 (24:24, 23:22, 17:19, 18:15). Pergalingą metimą paskutinę akimirką pataikė Davidas Dudzinskis.

Į Šiaulius atvyko po trijų pergalių
Šiauliečiai turėjo sąskaitų su „Nevėžio“ krepšininkais, kurie pirmajame rate nugvelbė pergalę – 94:88. Šiose rungtynėse svečiai pirmavo visas rungtynes, bet šeimininkai keliais neįtikėtinais tritaškiais išplėšė pratęsimą, o po to ir pergalę.

Be to, kėdainiečiai į Šiaulius atvažiavo po trijų pergalių serijos. Visos jos buvo pasiektos žaidžiant varžovų arenoje. Pirmąją pergalę trenerio Ramūno Cvirkos auklėtiniai iškovojo Prienuose – sensacingai 85:79 partiesė „Vytautą“. Po to sekė pergalė prieš LKL autsaiderę „Dzūkiją“ – 69:57. Trečia kėdainiečių pergalė sulaukė daugiausia atgarsių, nes jie pirmąsyk klubo istorijoje Kaune parklupdė tituluotąjį „Žalgirį“ – 88:82.

Po dviejų kėlinių – minimalus šiauliečių pranašumas
Pirmoje mačo pusėje abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui. Šeimininkų gretose nesustabdomas buvo D. Dudzinskio ir Assemo Marei duetas, iki pertraukos pelnęs 28 iš 47 komandos įmestų taškų. Tačiau svečius gelbėjo tolimi metimai – iki pertraukos „Nevėžio“ žaidėjai įskraidino penkias tolimas „bombas“ iš 11 bandymų. Tuo tarpu šeimininkams krepšys buvo tarsi užrištas – tikslą pasiekė vos du tritaškiai iš 10. Abu tolimus metimus pataikė D. Dudzinskis. Antrajame kėlinyje šiauliečiai po spurto 11:2 buvo nutolę 35:26 (14 min.), bet spragos ginantis neleido išlaikyti persvaros. Tad iki didžiosios pertraukos „Šiaulių“ pranašumas ištirpo iki minimumo – 47:46.

Lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio viduryje
Po pertraukos šeimininkai atrodė kiek susikaustę, o Dariaus Gvezdausko vedami svečiai šovė į priekį 9:0 – 55:47 (23 min.). „Nevėžio“ spurtą pristabdė šiauliečių minutės pertraukėlė. Po jos tritaškį išsyk švystelėjo Artūras Jomantas. Atkakliai svečius vijęsi šiauliečiai rezultatą persvėrė tik paskutinę kėlinio minutę, kai dvitaškį iš aikštės krašto pataikė Karolis Guščikas – 64:63 (30 min.). Tačiau po akimirkos krepšį dėjimu sudrebino ir trapią persvarą svečiams sugrąžino Simonas Kymantas. Lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio viduryje, kai per keliolika sekundžių keturis taškus pelnė A. Jomantas. Iš pradžių puolėjas išprovokavo varžovo pražangą ir šaltakraujiškai sumetė abi baudas. Po kelių akimirkų Michaelynas Scottas perėmė kamuolį, perdavė jį A. Jomantui, o šis pelnė dvitaškį iš po krepšio – 79:76 (38 min.).

Varžybų herojus –  D. Dudzinskis
Tačiau svečiai nenuleido rankų – D. Gvezdausko ir Ernesto Ežerskio dvitaškiais vėl persvėrė rezultatą (80:79, 39 min.). Kėdainiečių „bokštą“  Mindaugą Kupšą prasižengti išprovokavęs Cameronas Ayersas pataikė tik antrąją baudą ir vėl išlygino rezultatą. Likus žaisti keliolika sekundžių „Šiaulių“ krepšininkai surengė paskutinę ataką: į baudos aikštelę įsiveržė P. Dambrauskas, bet gynėjo metimas buvo netikslus. Atšokusį kamuolį sugriebęs D. Dudzinskis tą pačią akimirką jį pataikė į krepšį – 82:80. „Nevėžiui“ liko vos 0,9 sek. Per šį laiką D. Gvezdauskas spėjo išmesti tolimą metimą, bet jis skriejo pro šalį.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: A. Jomantas 17 (2/4 trit., 8 išpr. praž.), D. Dudzinskis 16 (2/3 trit.), A. Marei 15 (9 atk. kam.), P. Dambrauskas 11 (6 rez. perd.), M. Scottas 10, G. Leonavičius 6, K. Guščikas 5, C. Ayersas 2 (R. Gumeniukas, E. Mološčiakas), „Nevėžio“ ekipai taškus pelnė: D. Gvezdauskas (2/6 trit.) ir E. Ežerskis (5 rez. perd., 6 kld.) po 14, M. Kupšas 13, T. Kingas 12, S. Nimley 11, A. Aleksandrovas 7, S. Kymantas 5, G. Johnsonas 4 (V. Volkus).

Kitas rungtynes šiauliečiai žais gruodžio 8-ąją dieną  – stos į mūšį su grėsminguoju Prienų-Birštono „Vytautu“. Tai bus paskutinės „Šiaulių“ ekipos rungtynės šiais metais namuose.

12 14 2015 06

Šiauliečiai turėjo sąskaitų su „Nevėžio“ krepšininkais, kurie pirmajame rate nugvelbė pergalę.