facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Tikriausiai nėra tokios moters, kuri nebūtų pagalvojusi ir pasvajojusi apie savo vestuves. Iš anksto planuojama, kokia suknele pasipuoš, kokius batelius avės, kokia šukuosena nustebins, kokį makiažą padarys vizažistė. Tačiau kai kada tenka ir nusivilti dėl savo pačios klaidos. Kiekvienas nuotaka turi atkreipti dėmesį į tai, jog vizažistė nėra visagalė ir visų trūkumų nepaslėps. Todėl būsimai nuotakai ne tik patartina prieš vestuves pasidaryti bandomąjį makiažą, bet ir pasirūpinti savo veido oda.

„Gražaus nuotakos makiažo dalis – odos būklė prieš makiažą“
Profesionali vizažistė, profesionalios kosmetikos parduotuvių direktorė Valdonė Goberienė išplatintame pranešime rašo, jog klientės nuotakos makiažui užsiregistruoja prieš pusę metų, tačiau tuo viskas ir baigiasi.

„Tai yra pati didžiausia nuotakų klaida, nes vestuvių dieną joms tenka nusivilti. Tik tada nuotakos supranta, kad norėdamos būti gražios savo vestuvių dieną privalėjo atvykti pas savo vizažistę bent mėnesį prieš šventę 10–15 minučių. Šio susitikimo metu vizažistė turi progą susipažinti su nuotaka, išgirsti jos norus ir lūkesčius, aptarti juos. Pati svarbiausia gražaus nuotakos makiažo dalis yra odos būklė prieš makiažą. Jeigu netrukus būsite nuotakos, o jūsų oda šerpetoja, jaučiamas sausumas ir odos tempimas arba atvirkščiai – ją beria, kyla spuogeliai, o jūs galvojate, kad nieko tokio, juk vestuvių dieną vizažistė padarys makiažą ir būsiu graži, jūs klystate. Vizažistas neturi magijos, tik talentą kurti, bet per valandą ar dvi stebuklo nesukurs. Tačiau jeigu jūs rasite papildomas 10–15 minučių savo dienotvarkėje ir atvyksite pas savo vizažistę – jūs tikrai būsite laimingiausia ir gražiausia nuotaka savo vestuvių dieną“, – teigia V. Goberienė.

Kai būsima nuotaka prieš vestuves susitinka su savo vizažiste, rekomenduodama aptarti odos būklę bei kokio makiažo norėsite. Profesionali vizažistė įvertins ne tik odos būklę, bet ir patars, ko odai labiausiai reikia. Pasinaudojus patarimais nuotakai neteks nusivilti makiažu, kuris atrodys gražiai ir išliks ilgai nepakitęs. Taip pat patartina atsinešti makiažo pavyzdžių, juos aptarti su vizažiste, ir pasirinkti tinkamiausią pagal jūsų odos tipą ir veido formą.

V. Goberienė pateikė keletą patarimų, kaip paruošti savo veido odą prieš vestuves, jei laiko iki šventės liko visai nedaug. Pirmiausia – odos drėkinimas. Nesvarbu, koks yra jūsų odos tipas, naudokite drėkinamąsias kaukes, palepinkite veido odą serumu su hialuronu, naudokite drėkinamuosius veido kremus. Nakčiai rinkitės veido priežiūros priemones atstatomąsias, regeneruojamąsias su Q10 sausai odai ir su pieno rūgštimi, jeigu jūsų veido oda riebi. Tokiomis procedūromis kaip veido pilingas, rūgštinis pilingas, nupurškimas įdegiu, veido depiliacija pasilepinkite likus mėnesiui iki vestuvių. 3 dienas prieš vestuves rekomenduojama nusidažyti antakius cheminiu būdu ir nesideginkite saulėje likus keletui dienų iki šventės.

Bandomasis makiažas nevers nuotakos jaudintis dėl smulkmenų
Vizažistė Indrė Benešiūnė teigia, jog kiekviena moteris veido odą turi prižiūrėti nuolat, ne tik prieš vestuves. Anot jos, makiažo priemonėmis galima paslėpti tam tikras odos problemas, tačiau ant sveikos, švarios odos makiažas atrodo gražiau bei laikosi daug ilgiau.

„Prieš didžiąją šventę galima pasidaryti lengvą odos šveitimą, jog pašalintumėte negyvas odos ląsteles. Taip pat galima pasilepinti drėkinančia ar maitinamąja veido kauke. Nerekomenduoju dieną prieš vestuves naudoti stiprių ar nežinomų kosmetikos priemonių. Valomosios kaukės į odos paviršių gali iškelti spuogelius, o nežinomos priemonės – iššaukti alergines reakcijas ir odos sudirgimą. Kai veido oda būna iš anksto paruošta makiažui, tuomet makiažo pagrindas dengiasi tolygiau, laikosi ilgiau ir atrodo estetiškiau. Pavyzdžiui, jei yra stipri odos dehidratacija ar net nudegimai po saulės vonių, kai oda pleiskanoja, lupasi, yra skausminga ar net šlapiuoja. Tokiai odai yra sunku sukurti sveikos odos įspūdį, kai naudojama dekoratyvinė kosmetika“, – sako vizažistė I. Benešiūnė.

Vizažistės nuomone, bandomasis nuotakos makiažas yra reikalingas. Vestuvių dieną nuotakai nebereikia jaudintis, ar makiažas bus gražus, ar patiks, ar išlaikys visą šventę. Bandomojo makiažo metu yra susipažįstama, pasikalbama apie pačios šventės eigą, išsiaiškinami visi pageidavimai. Vizažistė I. Benešiūnė pasakojo, jog pasidaro eskizą, susirašo priemones, kurias naudojo. Tokie pasibandymai suteikia saugumo ir jaukumo jausmą tiek nuotakai, tiek vizažistei. Ir didžiąją dieną nebereikia jaudintis dėl smulkmenų.

„Makiažas turi derėti su bendra nuotaikos išvaizda“
Nuotakos makiažas turi būti parinktas ir atliktas labai kruopščiai. Jis gali būti įvairus jau ne vien dėl to, kad kiekviena nuotaka yra skirtinga, tačiau skiriasi ir pačių vestuvių pobūdis: vienos yra  kuklesnės, kitos – pompastiškesnės. Todėl reikia atkreipti dėmesį tiek į būsimos šventės stilistiką, tiek į jaunosios asmenybę. Taip pat nuotakos makiažas turi būti tinkamas fotosesijoms. Makiažas turėtų puikiai atrodyti tiek dienos šviesoje, tiek vakare, idealiai paslėpti trūkumus ir išryškinti privalumus bei išlikti per visą šventę.

Vizažistė I. Benešiūnė teigė, jog makiažas turi atitikti nuotakos asmenybę, jos poreikius. Taip pat reikia atsižvelgti į šventės stilistiką, bendrą įvaizdį. Apgalvoti, kaip makiažas atrodys nuotraukose, ir kur vyks fotosesija, kokios bus oro sąlygos tą dieną. Koks nuotakos makiažas bebūtų – ryškus ar švelnus dieninis, jis turi išsilaikyti visą šventę.

„Tobulas makiažas yra tuomet, kai yra drėgna, sveika oda, parinktas tinkamas veido, akių modeliavimas, spalvos. Nemėgstu storo sluoksnio makiažo pagrindo, tai atrodo nenatūraliai. Elegantiškai atrodo akių pravedimai, akių kampučiuose pridėti dirbtinių blakstienų kuokšteliai, natūralaus atspalvio lūpos. Makiažas turi derėti su bendra nuotaikos išvaizda – suknele, gėlėmis, papuošalais, šukuosena. Mano klientės dažniausiai nori ryškinti akis. Beveik visada prašo nedėti daug pudros, nenori būti kaip su kauke. Raudonos lūpos įpareigoja visada turėti lūpų dažą ir veidrodėlį, nuolat jas pakoreguoti, todėl klientėms dažniausiai pasiūlau švelnių spalvų lūpų dažus“, – pasakojo vizažistė I. Benešiūnė.

Šiais metais nuotakos makiaže madinga matyti drėgną, spindinčią odą. Naudojama daug priemonių, kurios turi švytėjimo tiek kreminiuose produktuose, tiek sausuose. Dažnai ryškinamos akys, o lūpos dažomos kuo natūraliau. Visuomet madingas klasikinis makiažas: lengvas, gaivus, žemės atspalvių. Drąsesnės nuotakos gali rinktis dūminį makiažą. Taip pat populiarios dirbtinės blakstienos, kurios gali būti ilgos, trumpos, tankios per visą akies linkį ar tik kampučiuose.

Į viršų