Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje pristatyta makiažo meistrės Ievos  Mitigailienės knyga „Makiažo formulės“. Knygos autorė ne tik papasakojo, kaip gimė knyga, bet ir savo požiūrį į makiažą. Makiažo meistrei svarbu ne slėpti trūkumus, o įžvelgti ir išryškinti moters grožio pranašumus. Knyga aprėpia daugelį sričių: veido ir kūno proporcijas, netikėtus praktinius patarimus, spalvų teoriją, makiažo technikas ir pamokas, priemones. Ji suteikė vertingų patarimų susirinkusioms moterims, kurioms makiažas yra neatsiejama gyvenimo dalis.

Knygos vizija – kalbantis vaizdas
Makiažo meistrė I. Mitigailienė Šiaulių universitete studijavo edukologiją, o kai baigė magistro studijas, pradėjo ieškoti mokytojos darbo, bet nesėkmingai. Ji dar nusprendė mokytis ir tapo kvalifikuota kosmetike.

Labiausiai jai įstrigo makiažo paskaitos, kurios būdavo kaip magija.

„Mano pojūčiai būdavo sukoncentruoti tik į spalvas, į priemones, į tai, kas vyksta. Baigusi studijas makiažo srityje, pradėjau gilinti savo žinias ir įgūdžius. Taip pat dalyvavau įvairiuose kursuose. Pradėjau dirbti vizažo ir koloristikos mokytoja privačioje mokykloje Šiauliuose. Suderinau abi savo profesijas: mokytojos darbą ir grožio specialistės darbą“, – pasakojo makiažo meistrė I. Mitigailienė.

Makiažo meistrės knyga „Makiažo formulės“ atsirado labai natūraliai, kai ji sulaukė pasiūlymo iš vienos leidyklos. I. Mitigailienė jau daug metų rašo vienam profesiniam žurnalui straipsnius – kuruoja  makiažo rubriką. Vieną dieną šio žurnalo redaktorė I. Mitigailienei pasakė, kad ji turi tiek daug minčių, kad net nepavyksta jų visų sutalpinti į straipsnius, todėl pasiūlė parašyti knygą.

„Kai tai ji man pasakė, kiekvieną dieną pradėjau galvoti, kad knyga būtų puikus savęs realizavimas,   puiki galimybė įprasminti savo veiklą. Makiažas yra labai malonus procesas, gražus finalas, o išliekamosios vertės ir nėra. Išleidi žmogų su savo kūriniu, jis džiaugiasi, tačiau man lieka tik nuotrauka. Kai žmonės pradėjo man dovanoti savo nuotraukas, prisiminiau visas situacijas, kaip kūriau, kas buvo sudėtinga. Kai leidykla pasiūlė rašyti knygą, pirma vizija buvo tokia aiški, kad turi būti kalbantis vaizdas, ne tekstas, ne taisyklės, ne radikalūs ar kardinalūs patarimai. Galvojau, kad ta knyga turi atrodyti lengva, turi būti tokia graži, kad norėtum paimti pavartyti, turėti. Tai turi būti labai moteriška ir estetiška ir siekiau, kad neprarasčiau savęs“, – pasakojo I. Mitigailienė.

Šios knygos palyginti su kitų autorių knygomis autorė neketina. Anot jos, tai yra kiekvieno kūrėjo vaikas. Kiekvienoje knygoje užkoduota kiekvieno autoriaus patirtis, kuri tokia unikali, kad lyginti būtų neteisinga.

„Žiūrėdama į žmones, jais grožiuosi ir mokausi“
Makiažo meistrė I. Mitigailienė teigė, jog klausimas apie makiažo klaidas jai yra gluminantis. Anot jos, makiaže klaidų nėra.

„Jei žmogus dėl kažkokių priežasčių atrodo taip, kaip atrodo, vadinasi, jis unikalus, laimingas, ir ta žmonių įvairovė mane žavi. Jei visi atrodysime taisyklingi, vienodi, nebebus šarmo. Visi važiuojame į gamtą, nes ten yra fantastiška tobulybė, nėra griežtų taisyklų. Aš visa tai matau žmonėse. Negaliu sakyti, kad žiūrėdama į žmones analizuoju, ką jie padarę blogai, nesu tas žmogus, kuris vertina. Aš esu iš tų, kuri žiūrėdama į žmones, jais grožiuosi ir mokausi. Jei jūs galvojate, kad šią knygą parašiau, nes esu labai protinga ar įžvalgi, tai galiu tikrai pasakyti, jog ši knyga yra todėl, kad jūs esate labai gražūs žmonės. Jūsų įvairovė, jūsų potėpiai, kuriuos sukuriate, mane ir įkvepia rašyti knygas, analizuoti jūsų prigimtį, unikalumą. Tobulybė gali būti siekis, bet ne tikslas. Vienos moterys sako, kad jos turi nelygius antakius. Aš tik džiaugiuosi, nes jei jie yra lygūs, tai atrodys nenatūraliai, bus dekoratyvu. Yra toks pasakymas, kad žmogus tik po mirties tampa simetriškas, išsilygina visi jo veido raumenys, nebėra mimikų, emocijų“, – pasakojo makiažo meistrė I. Mitigailienė.

Pasirinkti makiažo priemones nėra taip lengva, kai dabar jų įvairovė yra beribė. Kai nueinama į kosmetikos parduotuvę, reikia turėti aiškią viziją, ko man reikia.

„Pavyzdžiui, norite lūpų dažų. Reikia apgalvoti, ar jums reikia drėkinančio, maitinančio, ryškaus, neryškaus, matinio, perlamutrinio ar kad išsilaikytų kuo ilgiau.

Kiekvienas gamintojas turi visą paletę įvairiausių lūpų dažų. Spalvos ir atspalviai yra skirtingi, todėl patartina tepti ant lūpų ir žiūrėti kaip atrodo. Pavyzdžiui, tie patys lūpų dažai ant draugės lūpų gali atrodyti vienaip, o ant jūsų – visai kitaip. Reikia atsižvelgti ne tik į vaizdą, bet ir į pojūčius. Pavyzdžiui, užsitepus vienus lūpų dažus, jie jums gali tapti erzinantys dėl savo konsistencijos, kvapo, todėl šie lūpų dažai tik atguls į dar vieną jūsų lūpų dažų kolekciją. Užsitepus lūpų dažus labai rekomenduočiau išeiti iš parduotuvės apšvietimo į dienos šviesą, nes tik joje galima įžvelgti tikrąsias spalvas ir atspalvius“, – pasakojo makiažo meistrė I. Mitigailienė.

Yra įvairiausių patarimų, kaip galima gana pigiai ir greitai pasidaryti sau makiažą. Galima turėti kelias savo kosmetikos priemones, su kuriomis galima varijuoti. Pavyzdžiui, skaistalus galima panaudoti kaip akių šešėlius, o lūpų dažus – kaip skaistalus. Bronzine pudra galima ne tik tonuoti visą veidą, bet ir keliais potėpiais paryškinti skruostikaulius, akies voko kamputį.  Su akių pieštuku ir su išsausėjusiu blakstienų tušu galima paryškinti antakius.

„Savo klientes matau kaip asmenybes“
Makiažo meistrė I. Mitigailienė pasakojo, jog kai susitinka su savo klientėmis, dažniausiai jas mato  kaip asmenybes. Stengiasi pajusti žmogaus charakterį, visas išorines veido dalis, analizuoja visa tai per sukauptas teorines žinias. Kai pradeda kalbėtis su kliente, su ja bendrauti, ją jausti, tos visos teorinės žinios nuslopsta ir nueina į šoną. Tada atsiranda pojūčiai, pagal kuriuos ieškoma, kas žmoguje gražu, individualu, nepakartojama. Pirmiausia makiažo meistrės I. Mitigailienės akis juos ir pamato. Visada tai, kas yra gražiausia, paryškinus su minimaliu potėpiu tampa akivaizdu ir matoma.

„Neužtušuojant moterų po makiažo pagrindo sluoksniais, nepaverčiant jų ne savimi, įmanoma lengvais potėpiais paryškinti gražiausius moters veido akcentus. Patarčiau kiekvieną rytą apgalvoti, ką norite išryškinti. Pavyzdžiui, vieną rytą atsikeliate ir žiūrėdamos į save veidrodyje pamatote, kad turite gražias blakstienas ir šiandien jas norite paryškinti blakstienų tušu. Kitą rytą norite, pavyzdžiui, rožinių lūpų dažų. Nereikia galvoti, ar jis man tiks. Jūs pajutote, kad kažko norite, o tas noras ir yra jūsų moteriškas instinktas, kuris pats svarbiausias. Kiekviena moteris instinktyviai gali pasirinkti tai, kas jai  tinkamiausia. Kai dirbdavau parodose, moterys prašydavo manęs joms parinkti tinkamas prekes. Po mano ilgų patarinėjimų, jos galiausiai išsirinkdavo ne tą prekę, kurią aš pasiūlydavau, o tą, kurios jos pačios norėjo. Pavyzdžiui, vieną dieną moteriai besidarančiai sau makiažą ateina toks jausmas, kad nebemoka dažytis, ir tai, kas visada tikdavo, dabar nebetinka. Gal tada pravartu pasikonsultuoti su grožio specialistu, bet ir į tai reikia žiūrėti kaip į žaidimą, patarimą, o ne į vienareikšmiškai pasakytą tiesą, kurios pravartu laikytis. Makiaže nėra taisyklių, tik rekomendacijos ir patarimai“, – pasakojo makiažo meistrė I. Mitigailienė.

2018 05 09 19

2018 05 09 20

Pristatyta makiažo meistrės I. Mitigailienės knyga „Makiažo formulės“.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Į viršų